Darmowa aplikacja do nauki angielskiego - 8 propozycji dla dzieci
Udostępnij Google News
Dziecko

Darmowa aplikacja do nauki angielskiego - 8 propozycji dla dzieci

We obecnych czasach znajomość języków bywa ważniejsza niż samo wykształcenie. Osoby z płynnym angielskim to w zasadzie już norma i must have na rynku pracy. Język angielski stał się podstawowym, międzynarodowym środkiem komunikacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby opanować go w bardzo płynnym stopniu.

Oczywiście nauka rozpoczęta we wczesnych latach życia i zapewnienie dziecku dwujęzyczności to najlepsze wyjście. Lekcje języka jednak nie zawsze są możliwe do zrealizowania, czy to ze względów finansowych, czy też logistycznych. Dlatego z pomocą przychodzi technika. Nauka angielskiego dla dzieci, nie musi być nudna, zwłaszcza jeżeli jako narzędzie wybierzemy aplikacje na smartfon czy tablet.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Na początek może wyjaśnijmy, dlaczego nauka języka obcego, zwłaszcza angielskiego może okazać się ważniejsza, niż nauka jakiegokolwiek innego przedmiotu. Obecnie wystarczy otworzyć obojętnie jaką aplikację do szukania pracy, by znaleźć oferty pracy, gdzie pracodawca nie wymaga wyższego wykształcenia, ale za to płynnej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie. Takich ofert jest wiele. Wynika to z faktu, że rynek jest obecnie międzynarodowy. Dla osób z bardzo płynnym językiem angielskim i dodatkowym językiem, oferty pracy są bardzo korzystne. Pracodawcy oferują atrakcyjne wynagrodzenie, za pracę biurową z wieloma benefitami. Ponadto płynny język otwiera dziecku świat, może z łatwością uczestniczyć w zagranicznych stażach, wymianach studenckich, a nawet wyjechać na zagraniczną uczelnię.

Darmowa aplikacja do nauki angielskiego- 8 najlepszych aplikacji

Nauka angielskiego dla dzieci, musi być dostosowana do ich zainteresowań i temperamentu, wówczas będzie przyjemna i efektowna. Większość dzieci dzisiaj lubi technikę, jest z nią obyta na co dzień i dlatego rodzice powinni wybrać to medium, jako formę przyjemnej nauki. Darmowa aplikacja do nauki angielskiego pobrana ze sklepu z aplikacjami, pozwoli na naukę o dowolnej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu.

  • DUOLINGO

Darmowa aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci w formie quizu. Bardzo przyjemna grafika sprawia, że aplikacja jest łatwa w użytkowaniu. Za poprawne rozwiązanie testu zbierasz punktu oraz odznaki. Co ciekawe, można rywalizować ze znajomymi. Świetna forma nauki poprzez zabawę.

  • FISZKOTEKA

Ciekawa i zabawna aplikacja do nauki słówek z angielskiego oraz zwrotów. Oczywiście nie wymaga płatności. Aplikacja daje możliwość wygodnej i przyjemnej nauki, oraz zaplanowania powtórek danych słówek, czy zwrotów. Ułatwi regularność nauki oraz na zasadzie skojarzeń słowo-obraz pomoże w utrwaleniu wiedzy.

  • MEMRISE

Jedna z najbardziej lubianych i popularnych aplikacji tego typu. Nauka angielskiego dla dzieci, nigdy nie była prostsza. To głównie aplikacja do nauki słówek z angielskiego oraz powtarzania słownictwa. Tu również zbieramy punkty oraz osiągamy kolejne poziomy.

  • HELLOTALK

Darmowy program do nauki angielskiego dla dzieci, który możemy pobrać na telefon lub tablet. Aplikacja jest głównie skupiona na rozmowę z żywą osobą i ćwiczeniu wymowy podczas rozmowy. Dzięki aplikacji możemy rozmawiać po angielsku z osobami z całego świata, prowadzić wideo rozmowy, czy wysyłać wiadomości.

  • AUDIBLE

Niektórzy są wzrokowcami a inni słuchowcami. Jeżeli twoje dziecko dużo lepiej radzi sobie z przyswajaniem języka poprzez słuch to ta aplikacja jest dla niego. W Audible znajdziemy angielskojęzyczne audiobooki, dzięki czemu dziecko osłucha się z językiem. Niestety aplikacja jest darmowa tylko przez 30 dni.

  • QUIZLET

Świetna aplikacja w sumie dla całej rodziny. Aplikacja wyposażona jest w fiszki, testy, ale również gry. Dzięki czemu nauka nigdy się nie nudzi. Możemy co istotne grać z przyjaciółmi dlatego rywalizacja może być bardzo mobilizująca do dalszej nauki.

  • SUPERMEMO

Darmowa aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci i nie tylko. W aplikacji znajdziemy różne kursy, które podzielone są na bloki z dostosowaną metodą materiału. Dzięki czemu na bieżąco w sposób skuteczny i różnorodny uczymy się języka.

  • LEARNENGLISH

Kolejna ciekawa propozycja dla słuchowców. LearnEnglish to aplikacja z podcastami po angielsku. Słuchamy rozmów anglików na różne tematu, następnie zadawane są pytania odnośnie dialogu, na które musimy odpowiedzieć.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie