Aplikacje edukacyjne dla dzieci Android - 10 ciekawych przykładów
Udostępnij Google News
Dziecko

Aplikacje edukacyjne dla dzieci Android - 10 ciekawych przykładów

Prawda jest taka, że nie unikniemy elektroniki w życiu naszych dzieci. Prędzej czy później, sięgną po smartfon, czy tablet. Nie chodzi o to, aby dziecku całkowicie zakazywać, ale nauczyć mądrze korzystać. Skoro dziecko i tak gra na urządzeniu, warto zainstalować dziecku gry edukacyjne. W sklepie play znajdziemy różne aplikacje edukacyjne dla dzieci Android, które nie tylko będą świetną zabawą, ale również okazją do rozwoju.

Dlaczego aplikacje nie muszą być takie złe?

Wiele rodziców demonizuje współczesną technikę. Oczywiście, negatywny wpływ przy długotrwałej ekspozycji dziecka na ekran jest faktem, potwierdzonym naukowo. Jednak musimy pamiętać, że wszędzie musimy zachować zdrowy rozsądek. Jeżeli dziecko poświęci dziennie na gry edukacyjne w formie elektronicznej od 15 do 30 minut i będzie do efektywna nauka poprzez zabawę, nic złego się nie stanie. Co istotne, na rynku są różne aplikacje dla dzieci po polsku, dzięki którym, nasze pociechy łatwiej przyswoją jeżyk obcy, tabliczkę mnożenia czy literki. Istnieją też aplikacje, które wspomagają rozwój poznawczy dziecka, logiczne myślenie, czy refleks.

Aplikacje edukacyjne dla dzieci Android - top 10

W sklepie play znajdziemy różne gry dla dzieci na Androida po polsku, dostosowane do wieku oraz etapu rozwoju. Poprzez zabawę, rozwijają i uczą dziecko, dzięki czemu nie ma ono poczucia, że jest do czegoś przymuszane.

  • Kids Brain Buddy

Jeżeli interesują nas aplikacje edukacyjne dla dzieci Android, które są kierowane do maluchów, to ta powinna nam się spodobać. W aplikacji mamy do wyboru kilka mini gier, jak dopasowanie obrazków, układanie obrazków do pasującego cienia, czy wyszukiwanie różnic. Z czasem poziom trudności rośnie, dlatego również starsze dzieci, będą zadowolone.

  • Play & Learn Baby Puzzles & Games

Świetna i wartościowa aplikacja dla dzieci. Cztery pierwsze poziomy są bezpłatne, potem możemy zdecydować, czy chcemy płacić, czy nie ma takiej potrzeby. Rozpoznawanie kształtów, kolorów oraz segregowanie.

  • 123S ABCS Handwriting

Aplikacja bardzo przydatna zwłaszcza dla rodziców przedszkolaków. Gra pomaga i wspiera naukę pisania i zapamiętywania liter oraz cyfr. Dziecko ćwiczy bez stresu, ponieważ nie ma systemu kar, czy wytykania błędów.

  • Creator Islands

Gratka zwłaszcza dla małych i dużych fanów klocków Lego. W grze budujemy różne budowle z dostępnych elementów. Gra pełna jest zagadek logicznych, które wymagają od nas przebudowywać już istniejące budowle. Świetny trening wyobraźni przestrzennej i logicznego myślenia.

  • Hedgehog Free

Przeżyj ciekawe przygody jeżyka i pomóż mu w codziennych obowiązkach. Pięknie stworzona gra edukacyjna, na zasadzie opowiadania. Między kolejnymi etapami historii, mamy zadania do wykonania. Spodoba się młodszym i starszym dzieciom.

  • Logicland Free

Jeżeli nasze dziecko interesują gry edukacyjne, logiczne to Logicland z pewnością stanie się jego ulubioną. W grze odkrywamy kolejne elementy układanek i wykonujemy różne zadania logiczne, przypominające te, z testów na inteligencję. Bardzo wciągająca, spodoba się również rodzicom.

  • Polska inspiruje

Jak najlepiej nauczyć dziecko patriotyzmu i dumy z własnej ojczyzny? Najlepiej pokazując mu osiągnięcia wielkich Polaków. Gra pozwala na wspólne odkrywanie kosmosu z Mikołajem Kopernikiem, czy eksperymenty z Marią Curie-Skłodowską.

  • Bit by bit

Edukacyjna platformówka dostosowana do dzieci. Musimy przeprowadzić ludka lub grupę do końca planszy. Gra ma na celu rozwój logicznego myślenia, które przyda się zwłaszcza jeżeli planujemy naukę programowania w przyszłości.

  • Zgadnij co to?

Super gra dla dzieci i rodziców. Na obrazku pojawia się symbol nawiązujący do popularnego powiedzonka, a my musimy zgadnąć, o co chodzi. Logiczne myślenie, trening wyobraźni i kojarzenia w pakiecie.

  • Lottie Dottie Chicken

Pięknie wydawana aplikacja z rymowankami i piosenkami w różnych językach (angielskim, hiszpańskim i portugalskim). Świetna forma nauki języków poprzez zabawę i śmiech.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie