Jak mieć więcej czasu każdego dnia?

Jak mieć więcej czasu każdego dnia?

Czas dosłownie ucieka Ci przez palce? Niestety jest to jedna z niewielu rzeczy, na które w dużej mierze nie mamy wpływu. Nie możemy zatrzymać czasu, ale możemy zadbać o to, by bo nie marnować i mieć go chociaż odrobinę więcej. Jak do tego doprowadzić? Poznaj nasze sposoby na to, jak mieć więcej czasu.

Robiąc wszystko, nie zrobisz nic

Pomyśl, jak często zaczynasz wiele rzeczy jednocześnie? Robisz coś dlatego, że nie potrafisz z niczego zrezygnować? Pomyśl, co możesz sobie odpuścić, a co możesz odłożyć na później. Uwierz, że gdy przysiądziesz konkretnie do jednego zadania i najpierw je dokończyć, a dopiero później zaczniesz kolejne, zaoszczędzisz sporo czasu.

Media społecznościowe

Instagram i Facebook to okropni pożeracze czasu. Pewnie często zaczynasz dzień od sprawdzenia tego co dzieje się u osób, które opowiadają o swoim życiu w internecie. Wydaje się, że to tylko chwilka, ale jednak przeglądanie strony po stronie bardzo wciąga i za moment okazuje się, że minęła godzina, albo dwie. Dlatego jeśli masz do wykonania jakąś konkretną czynność, koniecznie wyłącz telefon albo połóż go gdzieś z dala od siebie. Zobaczysz, że zaoszczędzisz dzięki temu naprawdę mnóstwo cennego czasu.

Deleguj zadania

Nie jesteś przecież robotem i nie musisz robić wszystkiego sama. Najłatwiej będzie kupić planner, który można powiesić na lodówce i rozplanować zadania każdego domownika. Dziecko może już wynieść śmieci, odkurzyć pokój czy wyprowadzić na spacer psa. A Twój partner może przecież umyć naczynia po obiedzie, albo rozładować zmywarkę, czy powiesić pranie. Dziel się obowiązkami z resztą rodziny. Nie rób wszystkiego sama. To najlepszy sposób na pozyskanie odrobiny czasu. Choćby dla siebie.

Sprzątaj, ale bez przesady

Jeśli jesteś pedantką, to będzie Ci ciężko odłożyć mycie podłogi na jutro, ale są takie obowiązki domowe, których naprawdę nie trzeba wykonywać codziennie. Jeśli górne szafki w kuchni przetrzesz raz na tydzień zamiast codziennie, to nic się nie stanie. Jeżeli czasami wyjmiesz miotłę zamiast odkurzacza to też nikomu korona z głowy nie spadnie. A i okna możesz umyć jutro zamiast dziś, jeżeli tylko masz coś innego do zrobienia.

Planuj zakupy

W jaki sposób to ma zaoszczędzić Twój czas? A no, w taki, że jeśli pójdziesz do sklepu z gotową listą zakupów to będziesz miała pewność, że nie musisz robić sobie dodatkowych wycieczek na zakupy, bo kupisz wszystko za jednym razem. Jedno wyjście z domu mniej to już sporo zaoszczędzonego czasu.

Oddaj komuś telewizor

Bez niego naprawdę da się żyć, a to okrutny pożeracz czasu. W dodatku potrafi też nieźle namieszać w głowie – od oglądania wiadomości można dosłownie oszaleć. Pozbądź się więc telewizora, nie spędzisz dzięki temu wielu wieczorów przy serialach, które często nie są i tak zbyt  odkrywcze. To tylko kilka sposób na to, ja mieć więcej czasu, ale gdy wprowadzisz je w życie od razu zauważysz, że doba jakby się dla Ciebie wydłużyła. Powodzenia.        
Udostępnij artykuł