Jak mieć więcej czasu? 3 powody, dla których warto planować

Dom i ogród Piątek, 5 lipca 2019
Oceń:
4 / 22 głosów

Masz wrażenie, że czas ucieka Ci przez palce, doba jest za krótka i nigdy nie jesteś w stanie zrobić w ciągu dnia wszystkiego, co zamierzałaś? Wciąż narzekasz na brak czasu, mimo iż twoje koleżanki mają go przecież zupełnie tyle samo, a są zdecydowanie bardziej ogarnięte. Jak mieć więcej czasu? Zacznij planować!

Trudno jest żyć w chaosie

Dlatego, jeśli nie masz planu dnia, z całą pewnością nie będziesz wiedziała od początku, za co się zabrać. Dzięki planowaniu Twoje działania będą bardziej konsekwentne i istnieje większa szansa, że doprowadzisz je do końca, odkreślając z listy zadań jedno, po drugim.
Kup sobie duży notes bądź profesjonalny planner i zapisuj w nim codziennie wszystko to, co powinnaś zrobić. A dlaczego warto?

Dzięki planowaniu będziesz wiedziała, w którym kierunku iść. To brzmi może dość banalnie, ale nie od dziś wiadomo, że nawet realizacja marzeń wymaga ich spisania. Dlatego codziennie rób dokładny plan działania. Zapisuj w nim dosłownie wszystko, włącznie z posiłkami na cały dzień, jak i obowiązkami, z których nie możesz się wykręcić.

Źródło: pixabay.com