Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci?
Udostępnij Google News
Dziecko

Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci?

Czy tegoroczne Święta będą wyglądały inaczej niż wszystkie poprzednie? Tego póki co nie wie nikt. Jednak aby umilić sobie – i dzieciom – czas oczekiwania na nie, warto zrobić domowy kalendarz adwentowy. Wprawdzie na rynku jest mnóstwo gotowych kalendarzy, ale ich zawartość nie zawsze odpowiada rodzicom i dzieciom. Dzięki wykonaniu własnego kalendarza, mamy okazję włożyć do niego wszystko to, na co tylko mamy ochotę.

Kalendarz adwentowy dla dziecka – jak zrobić?

Wykonanie takiego domowego kalendarza adwentowego wcale nie jest trudne. Na początku  należy się zastanowić, co będzie najlepszą bazą. To mogą być listewki, które po złączeniu ze sobą będą imitowały choinkę, albo wieszak na ubrania. Do takiego wieszaka wystarczy przywiązać sznureczki, bądź tasiemki i zawiesić na nich koperty wypełnione zadaniami i drobnymi upominkami. Świetnie sprawdza się też taki sam zamysł kalendarza, ale wykonany nie na wieszaku, a na gałęzi. Kalendarz wieszamy wówczas na ścianę i zdejmujemy kolejne koperty każdego następnego dnia odliczania.

Możesz też zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci z pudełek po zapałkach, albo z rolek od papieru toaletowego. Możliwości są naprawdę nieograniczone i wszystko zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni.

A co włożyć do kalendarza adwentowego?

Są osoby, które za jedyny słuszny wybór uważają adwentowe zadania. Ci rodzice twierdzą, że dzieci, które są obdarowywane każdego dnia w grudniu, później już nie cieszą się zbytnio ze świątecznych, czy mikołajkowych prezentów. Ale czasami warto jednak coś dorzucić do poszczególnego „okienka”. Co to może być?

  • Coś słodkiego – niekoniecznie mleczna czekolada. Na rynku jest dostępnych mnóstwo zdrowych słodkości i naprawdę można nimi zastąpić tradycyjną czekoladę. Można też dorzucić bakalie czy warzywno-owocowe chipsy.
  • Akcesoria do wykonania świątecznych zadań. Jeśli któregoś dnia planujesz upiec z dzieckiem pierniczki, to wrzuć do koperty przyprawę do piernika, foremkę do ciasteczek czy mały wałek w świąteczne wzorki. Jeżeli masz zamiar przystroić mieszkanie, to dorzuć maluchowi żelowe ozdoby na okna, lub sztuczny śnieg.
  • Kreatywne zadania – warto umieścić w kopertach składniki do masy plastycznej pachnącej Świętami. Albo do zrobienia sztucznego śniegu, który może później posłużyć do zabawy na magicznej tacy. A może zrobicie domowe farby do malowania paluszkami. Nie potrzeba wielu składników, wystarczą jadalne barwniki, które można zrobić również z owocowych soków, trochę mąki i woda, albo gęsty jogurt naturalny.
  • Świetną propozycją do kalendarza adwentowego są też bilety do kina. W obecny sytuacji nic nam po nich, ale można oglądać wiele premier w Internecie, po wykupieniu specjalnego kodu. Można zatem sprezentować dziecku taki kod i usiąść wspólnie do rodzinnego seansu.
  • Skarpetki świąteczne – no przecież to coroczny hit wprowadzających świąteczną atmosferę. Można też pokusić się o sweterek, czy kapcie w tematyce Świąt, ale dla tych co uważają, że co za dużo, do nie zdrowo, skarpetki zdecydowanie wystarczą.
  • Książeczki do czytania podczas adwentu. To jest idealna opcja na pierwszy dzień kalendarza adwentowego. Dziecko dostaje książeczkę i codziennie, z rodzicem, czyta po jednym rozdziale, aż do samej Wigilii.
  • Książeczki z naklejkami – ich nigdy za wiele. A to przecież upominek świetnie działający na rozwój maluszka. Na rynku są dostępne książeczki, które są wypełnione treścią, w której zostawiono luki na naklejki. Gdy dziecko je nimi uzupełni, powstaje nam świetna książka do wspólnego czytania. Rodzic czyta tekst, a dziecko mówi co widzi na obrazkach.

Do kalendarza można wkładać prawdziwe cuda. Wszystko zależy od preferencji rodzica, no i oczywiście dziecka, bo to ono przecież ma być zadowolone z upominków. Ważne jest jednak to, że taki kalendarz ma za główne zadanie wprowadzenie tej świątecznej atmosfery, ale także zachęcenie do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Bo tak naprawdę to najcenniejsze, co możemy mu ofiarować.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie