Sposoby na pozbycie się sierści pupila (kota, psa) z kanapy oraz ubrań?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Sposoby na pozbycie się sierści pupila (kota, psa) z kanapy oraz ubrań?

Zwierzak w domu to wspaniały przyjaciel, ale również nie lada kłopot. Z posiadaniem psa lub kota poza przyjemnościami wiąże się również wiele obowiązków i niewygód, z których najbardziej dokuczliwa jest ciągła walka z sierścią.

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na pozbywanie się włosków, ale trzeba wyraźnie zaznaczyć, że są one czasochłonne i rzadko można powiedzieć, że w 100% skuteczne.

Niemniej jednak duże ilości sierści w domu nie służą zdrowiu mieszkańców, ani zbyt ładnie nie wyglądają. Jeśli jesteś szczęśliwa posiadaczką sierściucha zobacz jak poradzić sobie z jego włosami.

Częste odkurzanie

Jeśli masz w domu psa lub kota musisz nastawić się na częste odkurzanie. Najlepiej jak codziennie odkurzysz wszystkie dywany. Do tego celu dobrze jest mieć odkurzacz o dużej mocy, który wciągnie jak najwięcej włosków. Niektórzy właściciele psów polecają zakup odkurzacza z turboszczotką, która ułatwia pozbywanie się sierści. Poza codziennym odkurzaniem podłóg warto również co pewien czas dokładnie odkurzyć wszystkie meble tapicerowane, gdzie z pewnością również pojawią się drobne włoski.

Gumowa rękawiczka

Dobrym sposobem na pozbycie się sierści z mebli lub odzieży jest przetarcie jej wilgotną rękawiczką gumową. Włoski zwijają się w kłębuszki i łatwiej można je usunąć. Zamiast gumowej rękawiczki można również wykorzystać suchą gąbkę.

Rolka z taśmą

Obecnie w wielu marketach i nie tylko można kupić specjalne rolki z taśmą do czyszczenia odzieży. Klej znajdujący się na taśmie bardzo dokładnie zbiera sierść z odzieży lub tapicerki, nie brudząc przy tym tkaniny.

Kąpiel i wyczesywanie

Zbieranie sierści po kudłatym przyjacielu z pewnością nie jest ani zbyt przyjemne ani proste i do tego czasochłonne. Jeśli chcesz ten zabieg ograniczyć do minimum musisz zadbać o swojego pupila. Systematyczne kąpiele oraz dokładne wyczesywanie, szczególnie w okresie linienia, pozwolą ograniczyć ilość wypadających włosów, a tym samym ułatwią ich sprzątanie.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie