Jak skutecznie wyczyścić kabinę prysznicową?

Jak skutecznie wyczyścić kabinę prysznicową?

Utrzymanie w czystości kabiny prysznicowej dla niejednej pani domu jest prawdziwym koszmarem. Zobacz, co powinnaś wiedzieć, aby Twoja kabina wyglądała zawsze wspaniale.
Reklama

Na początek ścianki kabiny

Ścianki kabin prysznicowych najczęściej wykonane są ze szkła lub z tworzyw sztucznych przypominających szkło. Ich zaletą jest ładny wygląd natomiast wadą to, że wystarczy kilka kropli wody, aby prysznic stracił cały swój urok. Dlatego też należy przez cały czas dbać o czystość kabiny prysznicowej. Najlepiej po każdej kąpieli wycierać ścianki do sucha ściereczką lub ściągnąć wodę specjalną wycieraczką do szyb. Co pewien czas niezbędne jest również dokładne umycie szklanych powierzchni. Do tego celu można użyć specjalnych płynów do mycia kabin prysznicowych, płynu do mycia szyb lub roztworu octu w proporcji 1:1. Roztwór octu jest szczególnie zalecany do czyszczenia ścianek pryszniców, w mieszkaniach, gdzie woda jest mocno zakamieniona. Podczas czyszczenia kabiny należy spryskać ją wybranym środkiem a następnie przetrzeć do sucha ściereczką.
Reklama

Brodzik

Do czyszczenia brodzika można użyć środków przeznaczonych do mycia armatury łazienkowej. Można również do tego celu wykorzystać roztwór octu lub sody oczyszczonej.

Panel prysznicowy

Panel prysznicowy jest elementem, który bardzo trudno poddaje się czyszczeniu. Jest on szczególnie narażony na osadzanie się kamienia, a równocześnie jest bardzo delikatny i łatwo uszkodzić jego powierzchnię. Dlatego też do czyszczenia chromowanych powierzchni nie powinno się używać środków szorujących takich jak np. mleczka czy proszki czyszczące. W przypadku panelu i głowicy prysznica najlepiej do ich mycia wykorzystać roztwór octu, który usunie z nich kamień i dokładnie wyczyści z wszelkich innych zabrudzeń. Na koniec każdy element należy dokładnie wytrzeć do sucha.

Kiedy pojawi się pleśń...

Kabiny prysznicowe ze względu na swoją budowę są bardzo narażone na pojawienie się pleśni.
Reklama
Kiedy zdarzy się, że ciemny nalot pojawi się w zakamarkach Twojego prysznica musisz jak najszybciej zacząć działać. W pierwszej kolejności dokładnie wyczyść sodą wszystkie miejsca, gdzie pojawiła się pleśń. Następnie zalej je wodą utlenioną i pozostaw do wyschnięcia. Woda utleniona ma działanie dezynfekujące dzięki czemu zniszczy zarodniki pleśni, które zachowały się po oczyszczeniu kabiny. Na koniec wypłucz dokładnie kabinę i wytrzyj ją do sucha.

Aby pleśń już więcej się nie pojawiła

Jeśli udało Ci się pozbyć pleśni spod prysznica powinnaś zadbać o to, aby już więcej się tam nie pojawiła. W pierwszej kolejności musisz zrobić wszystko, aby po kąpieli dobrze wysuszyć kabinę oraz całą łazienkę. Najlepiej pozostawić otwartą kabinę prysznicową, otworzyć okna lub drzwi łazienki oraz włączyć nawiew tak, by jak najszybciej pozbyć się z niej wilgoci. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama