Sposoby na pozbycie się muszek owocówek z kuchni

Sposoby na pozbycie się muszek owocówek z kuchni

Muszki owocówki to goście, którzy dość często pojawiają się w naszych kuchniach. Żywią się przejrzałymi owocami, więc najczęściej można je znaleźć właśnie tam, gdzie znajdują się resztki jedzenia, nadpsute owoce, dżemy a nawet wino czy ocet.
Najczęściej pojawiają się w naszych domach latem, kiedy na stołach stoją misy z sezonowymi owocami takimi jak truskawki, śliwki czy gruszki. Wystarczy jeden dzień nieuwagi, aby zobaczyć te maleńkie owady latające wokół wszystkich produktów spożywczych. Zobacz, co trzeba zrobić, aby pozbyć się tych niechcianych gości z domu.

Znajdź gniazdo owadów

W pierwszej kolejności poszukaj miejsca, gdzie zagnieździły się owady. Zazwyczaj są to resztki jedzenia pozostawione na stole, blacie szafki czy w zlewie. Zdarza się również, że muszki gnieżdżą się w koszu na śmieci, gdzie wyrzucono resztki jedzenia takie jak np. obierki z owoców. Kiedy już odnajdziesz miejsce, gdzie zagnieździły się te owady oczyść je. Wyrzuć śmieci, pozbądź się nadpsutych owoców, na których znajdują się muszki.

Kolej na sprzątanie

Kolejnym krokiem jest dokładne posprzątanie całego pomieszczenia, gdzie pojawiły się muszki. Na początek należy schować wszystkie produkty żywnościowe do zamkniętych pojemników lub lodówki. Następnie przetrzeć i dokładnie zamknąć butelki i słoiki, które znajdują się w szafkach czy stoją na stole. Trzeba dokładnie umyć blaty, zamieść i umyć podłogę. Dobrze jest również przetrzeć lodówkę, kuchenkę i zmywarkę, czyli miejsca, gdzie mogą znaleźć się resztki jedzenia. Na koniec należy wynieść wszystkie śmieci z domu, dokładnie umyć kosz i założyć świeży worek.

Teraz kolej na muszki

Dokładne wysprzątanie kuchni jest bardzo ważne, ponieważ nie pozwoli rozmnażać się muszkom, ale trzeba pozbyć się również owadów, które fruwają w powietrzu. Jedną z najlepszych metod jest zastawienie pułapki na te owady. Wystarczy nalać do szklanki ok. 2 cm octu winnego lub jabłkowego, może być również wino, i dodać odrobinę płynu do naczyń lub innego detergentu. Tak przygotowaną pułapkę należy zostawić na stole na noc. Rano będą w niej utopione owady. Jeśli nie uda Ci się pozbyć od razu wszystkich muszek możesz zostawić szklankę z mieszaniną na dłużej. Agnieszka
Udostępnij artykuł