Jak wybrać gabinet do depilacji laserowej?

Jak wybrać gabinet do depilacji laserowej?

Zastanawiasz się nad zabiegiem depilacji laserowej? Przeczytaj kilka faktów i mitów związanych z depilacją oraz, dlaczego warto wybrać się na zabieg w profesjonalnym salonie.
Reklama

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Wokoło depilacji laserowej pojawiło się wiele mitów, przez które część osób rezygnuje z wykonania zabiegu. Pierwszym z nich jest mit, że podczas zabiegu może dojść do uszkodzenia skóry, jak również narządów wewnętrznych. Prawdą jest, iż wiązka lasera może dotrzeć wyłącznie do kilku milimetrów pod skórę. Z pewnością nie dochodzi do żadnego kontaktu z organami wewnętrznymi. Działaniem lasera jest  precyzyjne trafienie w barwnik melaniny włosa, gdzie niszczona jest wyłącznie macierz włosa. Kolejnym mitem jest, że depilacja laserowa jest wyjątkowo bolesna. Tak naprawdę jest to zależne od progu bólu indywidualnej osoby. W większości gabinetów używane są specjalne kompresy, którymi okładane są depilowane miejsca. Z drugiej strony niektórzy twierdzą, że depilacja wzmacnia włosa. Faktem, o którym należy koniecznie pamiętać jest, aby na około tydzień przed zabiegiem unikać promieni słonecznych.
Reklama
Wszystko dlatego, że podczas depilacji laserowej wiązki światła są kierowane w ciemne cebulki włosów. Dlatego im większy jest kontrast między kolorem skóry, a kolorem cebulki – laser może łatwiej odnaleźć mieszki włosowe. Tydzień przed planowanym zabiegiem warto unikać słońca oraz odstawić samoopalacz. Również ten specyfik może spowodować zmniejszenie efektywności lasera i usunięcia owłosienia. Dodatkowo pomiędzy seriami zabiegów zalecane jest używanie kosmetyków z filtrami UVA i UVB. Dzięki temu zapewnione jest odpowiednie nawilżenie oraz skóra chroniona jest przed słońcem.

Gdzie wybrać się na depilację laserem?

Jeżeli szukasz depilacji laserowej w Katowicach, warto zwrócić uwagę na salon Depilacja.pl. Co ważne depilacja laserowa katowice będzie skuteczna, gdy wykona się ją w seriach. Najlepiej, aby depilację na skórze wykonać odstępach od czterech do sześciu tygodni. Dzięki temu włosy mogą spokojnie przejść w fazę tzw. aktywnego wzrostu, a co za tym idzie dochodzi do trwałego usunięcia owłosienia z całego obszaru, który był depilowany. Aby cieszyć się z efektu końcowego, nie warto odkładać wizyt. Depilacja.pl ma ponad 30 placówek na terenie całej Polski.
Reklama
Marka podkreśla, że najważniejszymi wartościami firmy są: jakość usługi i bezpieczeństwo klienta. Dlatego też używa wysokiej jakości sprzętu, czyli lasera diodowego firmy Light Sheer, jak również autorskiego lasera SPEC3 Hybrid. Oferowane przez firmę zabiegi dają możliwość usunięcia nawet 95% niepożądanego owłosienia. Korzystaliście kiedyś z depilacji laserowej?
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama