nietrafiony prezent

Nietrafione prezenty? Mamy na to sposób!

Końcówka grudnia i początek stycznia to  często czas, kiedy chcemy się pozbyć gwiazdkowych prezentów – tych nietrafionych czy zdublowanych. Często zdarza się tak, że bez porozumienia z rodziną kupujemy bliskim te same rzeczy lub coś, co już mają. W takim przypadku chętnie pozbywamy się zdublowanych prezentów. Jak to zrobić i gdzie?
Reklama

Nietrafione prezenty – jak uniknąć takiej sytuacji?

Polacy wydają na Święta coraz więcej. I chodzi tutaj nie tylko o to, że stół jest coraz bardziej syto zastawiony, ale również o prezenty, które mają znaleźć się pod choinką. Kiedyś zwyczaj był taki, że upominki wręczało się głównie dzieciom. A i prezenty dla nich czekały zazwyczaj tylko w rodzinnym domu. Obecnie maluchy dostają prezenty od wujków, cioć czy przyjaciół rodziny, a dorośli również obdarowują się nawzajem. Aby uniknąć sytuacji, w której prezenty będą się dublować, najlepiej stawiać na artykuły codzienne, których nigdy za wiele. Kolorowe skarpetki (choćby te nie do pary) nie są już obciachem a stały się raczej świątecznym trendem. Tak samo zapachowe świeczki w słoiczkach, czy ulubione kosmetyki. A co, jeśli chcesz kupić coś większego? W takiej sytuacji najlepiej zrobić mały wywiad z osobą, którą chcemy obdarować.
Reklama
W przypadku dzieci najlepiej podpytać ich rodziców o to, jakie mają potrzeby, czego im brakuje. O zainteresowania, a nawet o jakieś inspiracje prezentowe dla nich. W przypadku dorosłych, o mamę można zapytać kogoś, kto mieszka w tym samym domu, albo bezpośrednio samą osobę zainteresowaną.

A co, jeśli ktoś już kupił nietrafione prezenty?

No cóż.. Bywa i tak. Na szczęście z każdej sytuacji można znaleźć jakieś wyjście. Jeżeli osoba, która kupiła nietrafiony prezent ma paragon lub fakturę, można go po prostu zwrócić, odzyskać pieniądze i za ich równowartość kupić sobie coś innego. Można też wymienić dany produkt – na przykład za mały, czy za duży sweterek. A jeśli brak dowodu zakupu, można rozwiązać sprawę w inny sposób.
Reklama
Powstają nawet grupy na facebooku, na których można się pozbyć nietrafionych prezentów. Można je wystawić na allegro, można wrzucić na OLX czy Gumtree. Albo zapytać znajomych, czy akurat nie potrzebują czegoś, co dla nas jest nietrafionym prezentem, a dla nich może być pożądanym produktem. Czasem, taki nietrafiony prezent musi po prostu poczekać na swój czas. Jeśli nie zdążyłaś go rozpakować, włóż go do szafy albo wynieś na strych. Nigdy nie wiadomo kiedy przytrafi się okazja, gdy będzie trzeba (można) obdarować nim kogoś innego. Tak czy inaczej warto pamiętać, że osoba, która nas obdarowała, zrobiła to z czystej życzliwości i nawet jeśli nasz prezent nie spełnia do końca naszych oczekiwań, warto mimo wszystko okazać radość.  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama