Najgorsze prezenty świąteczne - czego nie dawać?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Najgorsze prezenty świąteczne - czego nie dawać?

No i co zrobić jeśli już taka sytuacja się przytrafi? Czasem trudno jest kupić prezent komuś, o kim tak naprawdę niewiele wiemy. Innym razem znów to ktoś inny obdaruje nas czymś, co się nam nie przyda. Jak wtedy postąpić?

nietrafione prezenty
Nietrafiony prezent! Kto nie zna tego problemu? Każdy z nas choć raz w życiu dostał coś, z czego wcale się nie ucieszył. Czasem nawet trudno w takiej sytuacji ukryć swoje rozczarowanie. Czego nie kupować, by mieć pewność, że obdarowany ucieszy się z prezentu?

Sprzedaj to, co Ci się nie podoba!

Zazwyczaj po grudniowych Świętach OLX wręcz pęka w szwach od wystawionych przedmiotów. Dlaczego? Bo to nietrafione prezenty - zagadka rozwiązana. No bo cóż innego zrobić z nimi skoro mamy pewność, że nigdy i do niczego nam się nie przydadzą? Jeśli jednak chcesz coś sprzedać i to w dobrej cenie, zdecydowanie odpuść sobie końcówkę grudnia i styczeń. Nikt wtedy nie ma nadprogramowej gotówki, bo przecież polskie święta są zawsze na bogato. Za to w lutym znów zaczynamy szukać okazji.

Zostaw dla kogoś innego

Dobrym pomysłem na nietrafione prezenty jest po prostu ich przechowanie. Nigdy nie wiadomo kiedy nadarzy się okazja, by taki prezent przekazać komuś dalej. Ale tutaj istnieje pewne ryzyko! Otóż musisz uważać, aby upominek nie trafił w ręce osoby, która zna się z tą, od której ten prezent otrzymałaś.

Wymień się

Istnieje wiele grup na facebooku, które oferują wymianę przedmiotów. Można tam znaleźć dosłownie wszystko. Od ubrań, po zabawki, książki, a nawet bilety na koncerty czy inne wydarzenia. Zaoferuj się na takiej grupie i dokładnie napisz, czego oczekujesz w zamian.
A co zrobić, żeby uniknąć kupowania takich nietrafionych prezentów? Przeczytaj w galerii!

Zobacz też:

Ile kosztują Święta?
Jak zapobiec świątecznym kryzysom?
Domowy przepis na ajerkoniak.

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie