Co zrobić z nietrafionym prezentem po świętach?

Co zrobić z nietrafionym prezentem po świętach?

Świąteczne prezenty zazwyczaj sprawiają radość… Jednak zdarzają się też takie, z których nie potrafimy się cieszyć. Najczęstszymi podarunkami są: perfumy, elementy garderoby, sprzęty kuchenne, domowe czy kosmetyki do pielęgnacji ciała.
Reklama
Dlaczego prezenty okazują się być nietrafione? Zakup perfum jest często nietrafionym pomysłem, ponieważ zapach, który podoba się nam, może być odebrany przez osobę obdarowaną za odrzucający. Z kolei z prezentem w postaci ubrań jest o tyle ciężko, że dobranie odpowiedniego rozmiaru bez przymierzenia jest skomplikowane, a poza tym możemy nie trafić w czyjeś poczucie stylu. Sprzęty kuchenne i domowe, to z reguły nie jest dobry pomysł, ponieważ albo już je mamy, albo po prostu wolelibyśmy dostać coś tylko „dla siebie”, osobistego. Inne kosmetyki to także kwestia prywatnym upodobań i osoba obdarowywana może nie korzystać z kosmetyków danych firm lub akurat z konkretnego rodzaju kosmetyku. Co zrobić z nietrafionym prezentem?
  • Po pierwsze zastanówmy się nad tym czy nie warto odłożyć go do szafy i w odpowiednim momencie dać osobie, o której wiemy, że taki prezent by jej się przydał. Może to być prezent urodzinowy dla przyjaciółki albo po prostu dla osoby bardziej potrzebującej, która to z takiego podarunku bardzo by się ucieszyła.
  • Po drugie, jeśli mieliśmy fart i osoba kupująca zapomniała wyjąć paragon, możemy postarać się zwrócić daną rzecz w sklepie. Często jest taka możliwość, jeśli nie upłynął czas na zwrot. Ponadto sprzedawcy, nawet jeśli nie przyjmują zwrotów, zgadzają się na wymianę na inny przedmiot – wtedy wybierzesz to, co Ci się spodoba.
  • Jednak najczęściej zdarza się, że nie mamy dostępu do paragonu, wtedy staje przed nami jeszcze inna szansa. Po prostu spróbujmy sprzedać dany przedmiot i za uzyskane pieniądze, kupić coś innego. Warto pomyśleć o wystawieniu danego produktu na stronach internetowych lub po prostu odsprzedaniu go znajomym.
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama