5 pomysłów na prezenty walentynkowe dla ukochanego
Udostępnij Google News
Dom i ogród

5 pomysłów na prezenty walentynkowe dla ukochanego

Dzień 14 lutego nadchodzi wielkimi krokami, a co za tym idzie - wszystkie pary szykują walentynkowe upominki. Ten zwyczaj czerpie swoje pochodzenia ze średniowiecza, a pierwszym narodem, który celebrował Dzień Zakochanych byli mieszkańcy Brytanii. Do Polski Walentynki zawędrowały dość późno, bo dopiero w okresie socjalistycznego PRLu, jednak popularyzacja tego dnia nastąpiła w okresie lat 90-tych. Każdego roku zapewne wielu z pań zastanawia się, co podarować swojemu ukochanemu. Poniższy artykuł śpieszy z odpowiedzią i ciekawymi propozycjami!

Dla fana motoryzacji

Motoryzacja to nie tylko luksusowe Mercedesy, dynamiczne BMW czy rodzinne Volvo. To także pojazdy, którymi można poruszać się w najtrudniejszych warunkach, które zaliczyć można do szeroko rozumianej kategorii off-road. Możliwość poprowadzenia wzmacnianej terenówki po bezdrożach i wertepach dostarczy nie mniejszej przyjemności, jak inna motoryzacyjna propozycja - jazda monster truckiem. Tym różni się monster truck od standardowych pojazdów, że jest to potężna, wysoka na 3,5 metra i długa na 6 metrów maszyna, która dosłownie wgniecie w ziemię każdą napotkaną przeszkodę. Jeśli jednak wolimy przejażdżki w nieco mniejszej skali, możemy zaproponować partnerowi wspólne wyjście na gokarty, co pozwoli połączyć wspólnie spędzony czas, niesamowitą frajdę i nutkę motoryzacyjnego zacięcia.

Dla wiecznie zabieganego

Zgodnie z badaniami CBOS przeprowadzonymi w 2019 roku, co dziesiąty mężczyzna jest pracoholikiem, a kolejne 17% panów znajduje się w obszarze zagrożenia tą chorobą. Behawioryści i terapeuci radzą, by przeciwdziałać temu zjawisku poprzez znalezienie czasu na przyjemności i oddzielenie życia zawodowego od prywatnego. Nie ma chyba lepszego miejsca do relaksu niż gabinet masażu lub salon SPA. Rozbicie spiętych mięśni, regeneracja miejsc wrażliwych na przeciążenia oraz ogólne rozluźnienie z pewnością zadowolą każdego mężczyznę. Jeśli bóle są przewlekle lub nasz partner uległ wypadkowi, który wymaga rehabilitacji, wówczas dobrym pomysłem będzie sprezentowanie masażu leczniczego. Co zrobić w sytuacji, gdy nasz partner stroni od SPA i raczej nie da się go namówić na wizytę w gabinecie masażu? Wówczas można zdecydować się na relaks w formie aktywnej - survivalowy weekend lub warsztaty stolarskie skutecznie pozwolą się oderwać od codziennych obowiązków.

Dla militarnego pasjonata

Broń, wojsko, obozy przetrwania, wizyty na strzelnicy - to w dalszym ciągu czynniki tworzące kolebkę męskich zainteresowań i hobby. Zarówno militarystyka historyczna, jak i współczesna wojskowość cieszą się niesłabnącą popularnością wśród panów, czego dowodem są niezwykle zróżnicowane oferty związane ze strzelaniem. Podarunek w postaci wyjścia na strzelnicę pozwoli zrealizować partnerowi swoją pasję, a jeśli wcześniej nie miał do czynienia z bronią - zaproponuje nowe wrażenia i emocje. Do wyboru mamy cały arsenał wyposażenia: od historycznej broni używanej w czasach II Wojny Światowej przez najpopularniejszy pistolet Glock 17, aż po broń bojową i kultowego wręcz karabinka AK.

Dla kulinarnego konesera

Znane powiedzenie głosi, iż najprostsza droga do serca partnera wiedzie przez żołądek. Jeśli dodamy do tego obecność wielu panów w panteonie sławnych kucharzy, takich jak Gordon Ramsay, Jamie Oliver, Anthony Bourdain czy Alain Ducasse, uzyskujemy obraz mężczyzny jako konesera kulinarnego. Ten trop wiedzie nas do kolejnej serii prezentów, jakimi są wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia związane ze smakowaniem potraw i napojów. Możemy postawić na klasykę, jaką jest tradycyjne szkolenie gastronomiczne, jak również zaproponować szczyptę orientalnej kultury w postaci kursu sushi. Jeśli zaś chodzi o napoje, do dyspozycji mamy degustację trunków takich jak piwo, wino czy whisky, jak również kursy barmańskie i baristyczne.

Dla maniaka adrenaliny

Niektórzy panowie mogą czuć się o wiele przyjemniej podczas zajęć dostarczających adrenaliny - i dla nich znajdzie się szereg ciekawych propozycji. Zaczynamy od flyboardu, czyli nowinki zyskującej rozgłos i popularność. Te “odrzutowe buty” pozwolą unieść się na wysokość blisko 10 metrów ponad taflę wody, a co wprawniejszym osobom umożliwią wykonanie spektakularnych ewolucji. Bliźniaczą rekreacją jest przygoda z jetpackiem, który różni się tym od flyboardu, że odrzutowe buty zastąpiono latającym plecakiem. Nieco bardziej tradycyjną formą rozrywki w wodzie jest przejażdżka skuterem wodnym, który swoją zwrotnością i przyspieszeniem zaskoczy niejednego mężczyznę. Te pomysły to gwarancja satysfakcji i niezapomnianych wrażeń dostarczonych w tym szczególnym dniu, jakim są Walentynki.

Jeżeli szukasz inspiracji na walentynki dla ukochanego wejdź na prezentmarzen.com i podaruj mu emocje na prezent!

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie