Jak otworzyc wino bez korkociągu?

Jak otworzyc wino bez korkociągu?

Na kempingu, na plaży, w Airbnb, albo opijając nowe mieszkanie, do którego nie przenieśliśmy jeszcze wszystkich pudeł. Nagle okazuje się, że dysponujesz świetnym winem, ale zupełnie wypadło Ci z głowy zabranie korkociągu. Większość z nas przynajmniej raz w życiu znalazła się w takiej sytuacji. Co wtedy?
Reklama
Sztuczek, by otworzyć wino bez korkociągu, a przy okazji zaimponować znajomym, jest sporo. Choć niektóre z metod wymagają nieco wprawy, i istnieje ryzyko, że wino zamiast w kieliszkach wyląduje na ubraniu lub na podłodze, warto podjąć ryzyko. Poznanie tych kilku kreatywnych sposobów może Cię uratować nie tylko, gdy zapomnisz otwieracza, ale także w przypadku ukruszonego korka. Jeżeli w korek nie da się wbić korkociągu, wypróbuj metodę z ogniem albo wbiciem korka do środka butelki. Większość przedmiotów, które mogą zastąpić korkociąg każdy ma zazwyczaj przy sobie, jak chociażby klucze czy buty. Pozostałe znajdą się w niemal każdym domu: nożyczki, śrubokręt czy zapalniczka.

Sposób na zapalniczkę

Podgrzej szyjkę zapalniczką, a korek sam wyskoczy.
Reklama

Sztuczka z butem

Włóż butelkę dnem do cholewki buta. Najlepiej w tej roli sprawdzi się obuwie sportowe na płaskiej podeszwie. Uderzaj podeszwą o ścianę aż korek odskoczy.

Metoda z kluczem

Wbij klucz w korek przy szyjce butelki pod kątem 45 stopni. Kręcąc kluczem w bok, ostrożnie na niego naciskaj, by osiągnąć efekt dźwigni.

Technika z gwoździem

Wkręć gwóźdź w korek. Spróbuj go wyciągnąć kombinerkami.

Sztuczka z nożyczkami

Wbij ostrze w korek i kręć nożyczkami jakby to był korkociąg. Kontynuuj aż opór zacznie się zmniejszać. Wyciągnij korek.

Sposób na śrubokręt

Wbij śrubokręt w korek i pociągnij z wyczuciem. W ostateczności wbij korek do butelki. Możesz użyć długopisu, patyka lub innego twardego przedmiotu, który akurat znajdzie się pod ręką. Raczej nie próbuj powyższych technik na unikalnym, drogim winie.
Reklama
Dla bezpieczeństwa, przetestuj najpierw swoje umiejętności na tańszej butelce i w miejscu, gdzie łatwo będzie posprzątać ewentualny bałagan. Jeśli podane sposoby brzmią dla Ciebie zbyt brutalnie, na wszelki wypadek kup wino z zakrętką, na przykład SONETO Tempranillo z niespotykanymi nutami fiołków. Wina z zakrętkami zdobywają coraz większą popularność nie tylko ze względu na łatwiejsze, bezwypadkowe otwieranie, ale też uznaje się, że zachowują świeżość dłużej niż te z tradycyjnym korkiem. Jednak dla wielu otwieranie wina, zwłaszcza musującego, z charakterystycznym pyknięciem to niezbędny rytuał, by cieszyć się trunkiem.  
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama