Jak przygotować się do ciąży? Zrób to, zanim zaczniesz starać się o dziecko!
Udostępnij Google News
Dziecko

Jak przygotować się do ciąży? Zrób to, zanim zaczniesz starać się o dziecko!

Chociaż to kobieta ma nosić pod sercem dziecko, będące owocem dwojga ludzi, to jednak w kwestii przygotowania do ciąży powinien działać i przyszły tata i przyszła mama. Na początek warto zrobić sobie kompleksowe badania, a później zadbać zarówno o zdrową i zbilansowaną dietę, jak i o aktywność fizyczną. Kiedy partnerzy będą dobrze przygotowani do ciąży z pewnością uda się uniknąć stresu, który zwykle towarzyszy staraniom o dziecko. Znajdą wówczas czas na wspólny odpoczynek i bliskość.

Kiedy najlepiej starać się o dziecko?

Kiedy jest najlepszy czas na dziecko? Kiedy już uda się podjąć decyzję o powiększeniu rodziny może się nagle okazać, że jest już na to za późno. A przecież nie chcieliście podejmować starań, zanim nie wybudujecie domu i nie będziecie mieli oboje dobrze płatnej pracy. W dodatku fajnie byłoby pospłacać wcześniej wszystkie kredyty i zobaczyć jak najwięcej świata. Zdarza się, że jeden z partnerów skrycie marzy już o dziecku, ale nie mówi o tym drugiemu. A przecież o takich rzeczach powinno się rozmawiać. Trzeba wspólnie ustalać priorytety zwłaszcza, że może okazać się, że marzycie o tym samym. A dziecko nie musi stać na przeszkodzie wzbogacaniu się czy podróżom.

Jak przygotować się do ciąży?

Przygotowanie do ciąży to przede wszystkim zdrowa dieta. Temat ten dotyczy nie tylko przyszłej mamy, ale również i tatusia. Jak powinna wyglądać dieta starających się o dziecko?

  • Podstawą takiej diety powinny być warzywa oraz chude mięso, a także ryby. W diecie przyszłej mamy i przyszłego taty powinny także znaleźć się owoce, nabiał, jajka i błonnik.
  • Należy unikać wszelkiego przetworzonego jedzenia. Zatem od teraz – gotujecie TYLKO w domu. Chociaż w sprawdzonej restauracji również można pozwolić sobie na posiłek.
  • Przekąski typu chipsy czy czekoladki to już przeszłość. Teraz sięgajcie po te zdrowe, na przykład orzechy czy pieczoną ciecierzycę.
  • Najlepiej zrezygnować z kawy, a jeśli bardzo lubicie jej smak, zastąpcie ją tą bezkofeinową.
  • Odstaw używki takie jak papierosy i alkohol. W czasie ciąży i tak będzie musiało być Cię stać na ten gest.

Co jeszcze zrobić w ramach przygotowania do bycia mamą czy tatą? No cóż.. nawet najzdrowsza dieta może nie pokrywać wszystkich ważnych składników odżywczych. Wówczas warto się po prostu suplementować. Kobiety powinny zaopatrzyć się w preparaty stworzone specjalnie dla nich, bogate w witaminy i mikroelementy. Jeśli nie wiesz sama, który z tych proponowanych w aptekach wybrać, udaj się do swojego ginekologa, który z pewnością doradzi odpowiednie środki. A później wystarczy być cierpliwym.. Nie każdemu udaje się zajść w ciążę już za pierwszą próbą. Powodzenia!

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie