Uzależnienie od cukru - 5 objawów, które mogą o nim świadczyć
Mówi się, że wszystko jest dla ludzi. Jednak spożywanie dużych ilości cukru może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, a także samopoczucie. Można zatem śmiało rzec, że uzależnienie od słodyczy jest dla nas naprawdę niebezpieczne. Nie potrafisz odmówić sobie kolejnej kostki czekolady i wciąż myślisz o tym, czy masz w domu zapas słodkości? Może to uzależnienie od cukru – sprawdź!
Reklama
Uzależnienie od cukru – dlaczego cukier uzależnia?
Gdy mówimy o używkach, przychodzą nam na myśl głównie papierosy i alkohol. Ale cukier to również używka! W dodatku bardzo niebezpieczna, której przedawkowanie może prowadzić nawet do uszkodzenia nerwów. Przeprowadzano kiedyś badania laboratoryjne na szczurach, które wcześniej uzależniono od kokainy. Zgadnij, co wybrały, gdy postawiono przed nimi kokainę i cukier? Jasne, że to drugie. I na tym przykładzie łatwo zauważyć, że uzależnienie od cukru może być naprawdę silne. Cukier, pobudza do pracy nasz mózg. Dzięki temu wytwarzają się hormony szczęścia i właśnie z dobrym samopoczuciem kojarzy się nam jedzenie słodkości.Czym może grozić uzależnienie od cukru?
Uzależnienie od cukru to poważny problem, który grozi równie poważnymi następstwami związanymi z naszym zdrowiem. Okazuje się, że nasz organizm wcale nie ma naturalnego zapotrzebowania na ten składnik.Reklama
Czy jestem uzależniona od cukru? 5 objawów
Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś uzależniona od cukru, zastanów się czy:- Często się przejadasz słodkościami, które masz pod ręką, a później czujesz się bardzo zmęczona i tak słaba, że masz wrażenie, że dopadnie Cię grypa.
- Wprawia Cię w zły nastrój fakt, że masz zrezygnować ze zjedzenia czegoś słodkiego. Nawet, jeśli słodki posiłek miałabyś zastąpić wytrawnym.
- Przestała Ci wystarczać jedna kostka czekolady, jeden batonik, czy dwa ciasta. Wciąż masz ochotę na więcej słodkości.
- Łapiesz się na tym, że zajadasz ciastko za ciastkiem nawet w momencie, w którym wcale nie odczuwasz głodu.
- Masz problemy związane z jedzeniem słodyczy: zdrowotne czy społeczne. Masz ich świadomość, ale nie chcesz (bo już nie potrafisz) niczego w tej swojej diecie zmienić.
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl