Domowa pasta do zębów - 3 przepisy na domowe kosmetyki
Udostępnij Google News
Uroda

Domowa pasta do zębów - 3 przepisy na domowe kosmetyki

Aktualnie wszyscy chcą być eko. Kupują ekologiczne warzywa, owoce. Po mięso również najchętniej jeżdżą do rolników, którzy mogą sprzedawać legalnie własne wyroby. Nic więc dziwnego, że naturalne, ekologiczne kosmetyki również są obecnie w cenie. A co powiesz na to, aby zrobić własną pastę do zębów? Domowa pasta do zębów ma wiele zalet i każdy może ją wykonać samodzielnie bez większych kosztów i trudności.

Domowa pasta do zębów jest bez fluoru

To podstawowa zaleta takiego kosmetyku. Dlaczego zaleta? Bo wystarczy wczytać się w różne mądre źródła by uznać, że tak naprawdę to fluor jest potrzebny naszym zębom jedynie do około 20 roku życia. W kolejnych latach możemy z niego świadomie zrezygnować, bez żadnej szkody dla naszego uzębienia. Problem jednak w tym, że pasty do zębów zazwyczaj ten fluor zawierają. I tu z pomocą przychodzą nam domowe kosmetyki diy.

Domowa pasta do zębów – 3 przepisy

Jak zrobić domową pastę do zębów? To naprawdę proste. Dziś przedstawiamy Ci aż 3 przepisy na domowy kosmetyk, który powinien spełnić Twoje oczekiwania:

  • Domowa pasta do zębów z oleju kokosowego. Co będzie nam potrzebne? Olej kokosowy (nierafinowany) 100 gram, soda oczyszczona – 4 łyżeczki, ksylitol – 4 łyżeczki, olejek odświeżający (mięta lub eukaliptus)- kilka kropelek - i glinka, ale to jedynie opcja do wyboru. Olej kokosowy rozpuszczamy. Gdy wystygnie dodajemy do niego pozostałe składniki. Domowa pasta do zębów musi ostygnąć. Wtedy już będzie gotowa do użycia.
  • Domowa pasta do zębów diy z solą morską. Mielimy drobno pół łyżeczki soli morskiej. Dodajemy 2-3 kropelki olejki miętowego lub eukaliptusowego i dosłownie kilka kropel wody. Mieszamy. Tak przygotowana pasta do zębów nie jest najsmaczniejsza, ale jest skuteczna.
  • Domowa pasta do zębów wybielająca. 2 łyżki nadtlenku wodoru łączymy z łyżką sody oczyszczonej. Tak przygotowaną pastę do zębów nakładamy na nie i pozostawiamy na około minutę, a następnie spłukujemy. Powtarzamy tak często, jak potrzeba.

Jak często myć zęby?

Żadna cudowna, nawet domowa pasta nie pomoże, jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o nasz uśmiech. Regularne wizyty u stomatologa to podstawa. Odpowiednia dieta również. Palacze i osoby, które piją dużo kawy czy mocnej herbaty, zwykle nie mogą się pochwalić śnieżnobiałym uśmiechem.

A jak często myć zęby? Najbardziej istotne jest szczotkowanie zębów na noc. Gdy śpimy, produkcja śliny jest znacznie mniejsza, a to ona jest naturalna barierą, chroniącą nasze uzębienie.

Myjemy zęby również rano, a także po niektórych posiłkach i zawsze przez minimum 2 minuty. Ważne jest jednak to, aby nie robić tego częściej, niż 5 razy dziennie.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie