4 piękne miejsca w Polsce na spędzenie rodzinnych wakacji
Udostępnij Google News
Urlop

4 piękne miejsca w Polsce na spędzenie rodzinnych wakacji

Polska to bardzo piękny i różnorodny kraj, który idealnie nadaje się na spędzenie przyjemnych wakacji. Niezależnie od zasobności portfela oraz wielkości rodziny i wieku jej poszczególnych członków każdy z pewnością znajdzie miejsce, gdzie warto wyjechać na wakacyjny odpoczynek.

1. Góry – Tatry i Bieszczady

Góry to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Na cel wakacyjnych wojaży można wybrać bardzo popularne Zakopane lub Karpacz, albo piękne i mniej oblegane miejscowości bieszczadzkie.

Bieszczady Bieszczady fot. Wikipedia, Kuba_G

Rodzinom z dziećmi warto polecić wizytę w Bieszczadach. Można tam znaleźć przyjazne gospodarstwa agroturystyczne, gdzie w miłym otoczeniu, ciekawie, a przede wszystkim niedrogo można spędzić swój urlop.

2. Morze – z wizytą w Trójmieście

Kolejnym miejscem, gdzie tłumy Polaków ruszają na swoje urlopy jest polskie morze. Do wyboru są duże miasta, gdzie można się zatrzymać oraz malutkie miejscowości, gdzie na gości czekają prywatne kwatery i małe pensjonaty.

Stare miasto Gdańsk Stare Miasto Gdańsk fot. Wikipedia, Brosen

Spędzając czas nad morzem warto wybrać się na wycieczkę do Trójmiasta. Sopot, Gdańsk i Gdynia to bardzo atrakcyjne turystycznie miasta, które z pewnością spodobają się wszystkim członkom rodziny.

Najmłodsi będą zachwyceni możliwością odwiedzenia Gdańskiego ZOO oraz nowoczesnego Centrum Hewelianum, gdzie w ciekawy sposób można zapoznać się z prawami fizyki oraz cudami astronomii.

W Gdyni na wszystkich gości czeka nowoczesne Akwarium, gdzie można podziwiać dziesiątki gatunków ryb, płazów i gadów.

W Sopocie z pewnością warto zajrzeć do Opery Leśnej oraz przejść się po sławnym Sopockim Molo.

3. Wielkopolska

Ciekawym miejscem na letni wypoczynek jest również Wielkopolska. Decydując się na wakacje w tym województwie warto wybrać sobie niewielki pensjonat lub gospodarstwo agroturystyczne jako punkt wypadowy i odwiedzać okoliczne miejscowości. Wielkopolska to obszar, gdzie można zobaczyć bardzo wiele.

Poznań Stare Miasto Wielkopolska - Poznań fot. Wikipedia, Monika Mężyńska

Dorośli z pewnością będą zachwyceni wystawami w Muzeach znajdujących się w Poznaniu. Dzieciom przypadnie do gustu wspaniałe Poznańskie ZOO, podróż sławną Maltanką czy możliwość skorzystania z obiektów znajdujących się na Malcie. Warto także zajrzeć do Wolsztyna oraz Wenecji, gdzie można podziwiać parowozy i kolejki wąskotorowe.

Istnieje również możliwość odwiedzenia parowozowni oraz przejechania się starym pociągiem ciągniętym przez lokomotywę parową. Inną ciekawą atrakcją będzie zwiedzenie Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu rolno-Spożywczego w Szreniawie, gdzie znajdują się nie tylko maszyny rolnicze, ale również zwierzęta domowe, które można nakarmić czy pogłaskać.

4. Mazury

Kolejnym miejscem, które warto wybrać na wakacyjne wypady są Mazury. Piękny krajobraz zachwyci wszystkich niezależnie od wieku, natomiast mazurskie jeziora pozwolą na aktywnie spędzanie czasu wszystkim członkom rodziny.

Mazury - rzeka Krutynia  Mazury - rzeka Krutynia fot. Wikipedia, Piotr Tysarczyk

Największą atrakcją mazurskich jezior jest oczywiście możliwość żeglowania, ale warto wspomnieć również o pięknych plażach i kąpieliskach, z których chętnie korzystają zarówno dorośli jak i dzieci. Ponadto Mazury to prawdziwy raj dla wędkarzy, którzy mogą tutaj w spokoju i odosobnieniu godzinami „moczyć kija”.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie