Domowe kosmetyki na przebarwienia skóry - 3 przepisy
Udostępnij Google News
Uroda

Domowe kosmetyki na przebarwienia skóry - 3 przepisy

Przebarwienia skóry pojawiają się zwykle wraz z wiekiem. Najczęściej na skórze dłoni czy na ramionach, ale też na szyi, skroniach i na czole. Mają jasnobrązowy kolor i bardzo różne wymiary, a gdy wystawiamy je na działanie promieni słonecznych  mogą stawać się ciemniejsze i rosnąć. Jeśli zastanawiasz się, czy to jakieś chorobowe zmiany, możesz spać spokojnie. Te przebarwienia skóry mają wpływ jedynie na nasz wygląd. A czy można im jakoś zaradzić albo zmniejszyć ich widoczność? Pomogą Ci w tym domowe kosmetyki na przebarwienia.

Czy warto stosować gotowe kosmetyki na przebarwienia?

Nie trudno się domyślić, że skoro pojawia się jakiś problem, to firmy kosmetyczne starają się jak najprędzej go rozwiązać za pomocą swoich produktów. Wiele z nich jest naprawdę skutecznych, ale są wśród nich również takie, które są dosłownie środkami wybielającymi, pełnymi chemii.

Zanim zaczniesz używać jakiegoś kosmetyku, koniecznie sprawdź jego skład. Ponadto najlepiej zastosuj go początkowo na jakiejś małej partii ciała by przekonać się, czy Cię nie uczula lub nie wywołuje innych reakcji, które mogą jedynie pogorszyć stan Twojej skóry.

Najbezpieczniej jednak byłoby stworzyć własne preparaty przeznaczone do skóry z przebarwieniami, z zupełnie naturalnych składników. Mamy dla Ciebie aż 3 pomysły na tego typu kosmetyki.

przebarwienia

Domowe kosmetyki na przebarwienia skóry

Pierwszy z kosmetyków, który chcemy Ci zaproponować, możesz wykorzystać również wtedy, gdy na Twojej skórze nie ma przebarwień. To olejek, który chroni ciało przed szkodliwym promieniowaniem słoneczny. Co będzie potrzebne do przygotowania?

  • 3 łyżki oleju z awokado
  • 3 łyżki oleju z sezamu

Wystarczy zmieszać ze sobą te dwa składniki i posmarować gotowym kosmetykiem ciało. Chroni on przed szkodliwym działaniem słońca, a jednocześnie pozwala osiągnąć złocistą, zdrową opaleniznę.

Drugi domowy kosmetyk to płyn z octem jabłkowym. Do jego wykonania potrzebujemy:

  • Utarty korzeń chrzanu – świeży.
  • Ocet jabłkowy – 2 szklanki.

Starty chrzan zalewamy octem jabłkowy, i odstawiamy w chłodne miejsce. Po trzech dniach przecedzamy i kilka razy dziennie przemywamy powstałym płynem skórę – w miejscach przebarwień.

Trzecia nasz propozycja to maseczka z czarnego bzu. Potrzebujesz:

  • 2 szklanki suszonych kwiatów z czarnego bzu
  • Szklankę wody.

Kwiaty bzu zalewamy wodą i zagotowujemy. Gotujemy przez około 10-12 minut a następnie przecedzamy. W powstałym odwarze moczymy gazę i nakładamy na twarz. Trzymamy przez kwadrans, po czym przemywamy buzię wodą.

Takie domowe kosmetyki na przebarwienia są zupełnie bezpieczne, gdyż wykonujemy je wyłącznie z naturalnych składników. Chcesz ocenić ich skuteczność? Zabierz się za ich zrobienie.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie