Zegarek z GPS dla dziecka zamiast telefonu!
Udostępnij Google News
Dziecko

Zegarek z GPS dla dziecka zamiast telefonu!

Na pytanie o najpopularniejszy gadżet, z którego dziś korzysta praktycznie każdy, odpowiedź nasuwa się właściwie sama — większość z nas odpowie, że jest to telefon komórkowy. I myli się ten, kto uważa, że smartfony cieszą się powodzeniem wyłącznie wśród dorosłych — nikogo z nas nie dziwi już przecież widok kilkulatka z komórką w dłoni. Warto jednak zastanowić się, czy podarowanie maluchowi telefonu, oprócz wygody związanej z możliwością pozostawania w stałym kontakcie, nie przyniesie także negatywnych efektów, takich jak zbyt częste korzystanie z wszelkiego rodzaju aplikacji, czy uzależnienia od gier oraz samego urządzenia. Na szczęście jest na to sposób. Alternatywą dla smartfona jest zegarek GPS dla dziecka — smartwatch, który umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych, a także pozwala na lokalizowanie kilkulatka w dedykowanej aplikacji.

Smartwatch vs smartfon — czyli dlaczego na początek warto wybrać inteligentny zegarek?

Dlaczego lepiej podarować dziecku smartwatch, a nie telefon komórkowy? Oprócz tak prozaicznych powodów, jak mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży, warto wziąć pod uwagę argument o bardzo podobnych funkcjach, które cechują te dwa urządzenia. Przykładowo, zegarek z gps dla dziecka GJD.06 od Bezpiecznej Rodziny, tak jak telefon, wykonuje i odbiera połączenia głosowe — możesz więc zawsze skontaktować się z kilkulatkiem i sprawdzić, czy nic mu nie grozi. Co istotne, połączenia przychodzącego na smartwatch nie da się przeoczyć — koniec z wymówkami o niezauważonym telefonie od mamy, czy taty. Komórkę, która schowana jest w kieszeni, czy plecaku, nie zawsze da się usłyszeć, zwłaszcza podczas zabawy z przyjaciółmi na placu zabaw, czy w czasie urodzinowego przyjęcia najlepszego kolegi. Bardzo ważnym, w kwestii bezpieczeństwa faktem jest to, iż inteligentny zegarek GPS dla dziecka pełni także funkcję lokalizatora — dzięki modułom GPS, GSM i Wi-Fi, aktualne miejsce pobytu swojej pociechy sprawdzisz szybko i wygodnie w aplikacji na swoim telefonie. W dedykowanej usłudze wyznaczysz także strefy bezpieczeństwa, uruchomisz nasłuch otoczenia, czy odbierzesz sygnał SOS wysłany przez malucha w chwili, gdy pilnie potrzebna będzie Twoja pomoc. Zegarek GPS dla dziecka pomoże Ci więc w pełni zatroszczyć się o bezpieczeństwo Twojej pociechy niezależnie od dzielącej was odległości.

Czy telefon to odpowiednie urządzenie dla dziecka?

Telefon komórkowy oprócz bardzo przydatnej funkcji dzwonienia, która daje rodzicom możliwość kontaktu z dzieckiem o każdej porze, posiada także szereg cech, które mogą malucha dekoncentrować. Smartfony i zainstalowane na nich gry oraz aplikacje często nie pozwalają kilkulatkowi odpowiednio się skupić, uzależniają i zabierają cenny czas, który maluch powinien poświęcić na coś innego. I chociaż oczywiście są przydatne, w pewnym stopniu mogą negatywnie wpływać na prawidłowy rozwój Twojej pociechy. Nie należy ich oczywiście demonizować — kiedy rodzic ma pełną kontrolę nad czasem, który jego dziecko spędza przed ekranem smartfona, takie urządzenie w rękach kilkulatka może mieć wiele zalet. Dorośli jednak sami najlepiej zdają sobie sprawę z tego, jak ciężko czasem oderwać się od telefonu — warto o tym pamiętać, zanim podarujesz maluchowi jego pierwszy smartfon.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie