Jak odczytywać mowę ciała u mężczyzn?

Jak odczytywać mowę ciała u mężczyzn?

Kobieta, która chce w pełni kontrolować rozmowę, którą odbywa z jakimś mężczyzną – czy to w sferze prywatnej czy biznesowej, powinna umieć odczytywać jego mowę ciała. Mowa ciała ukazuje nam całość komunikatu, który przekazany jest przez daną osobę. Słowa są tylko jego częścią, tą częścią, którą dana osoba sama kontroluje – mówi to, co chce, ale pokazywać może o wiele więcej. Do mowy ciała zaliczamy zarówno gesty, mimikę, postawę ciała, ruchy ciała, oczu i jego oraz ich ukierunkowanie.
Reklama

Mężczyzna nieprzekonywujący

Mężczyźni, którzy często się garbią i nie zachowują wyprostowanej sylwetki ciała, zazwyczaj są ulegli i zatroskani. Mają poczucie bycia gorszymi od innych, źle znoszą towarzystwo. Identycznie rzecz ma się, jeśli obserwowany przez nas mężczyzna ciągle spuszcza wzrok. U kobiet najczęściej jest to oznaka zainteresowania, ale pewni siebie i zainteresowani nami mężczyźni w chwili spotkania się spojrzeń, będą starali się „wytrzymać” dłużej od kobiety.

Kiedy jest spięty, a kiedy rozluźniony

Mężczyźni wyprostowani, z rękami luźno opadającymi lub trzymający ręce w kieszeni, a jeśli siedzą – trzymający je na stole – są rozluźnieni i pewni siebie. Jeśli jednak mężczyzna krzyżuje ręce na piersi, w jakiejkolwiek nie znajdowałby się pozycji i sytuacji, to oznaka, że jest spięty lub nie chce kontynuować rozmowy czy spotkania.
Reklama

Kiedy mężczyzna okazuje zainteresowanie?

Faceci zainteresowani daną kobietą będą przedstawiali szereg zachowań świadczących o ich rodzącym się uczuciu czy pragnieniu.
  • Jeśli mężczyzna kieruje się wprost na Ciebie, jest odwrócony w Twoją stronę, stoi naprzeciw, kiedy wokół jest pełno ludzi, to znak, że pragnie właśnie Ciebie, zwracasz jego uwagę.
  • Lekko przechylanie się w kierunku rozmówcy jest wskazówką, że dany mężczyzna jest zainteresowany rozmową i dobrze się bawi.
  • Na pierwszej randce dozwolone jest wiercenie się, pocenie, czy unikanie kontaktu wzrokowego – nie musi to świadczyć o niezainteresowaniu mężczyzny. Świadczy jedynie o jego zdenerwowaniu, nerwowości i lęku – a te emocje mogą sprowadzać się do jednego: zależy mu, więc boi się, że pokaże się ze złej strony.
  • Kłamstwo odczytać można, jeśli przy niewygodnych pytaniach, mężczyzna pociera swój nos (stąd długi nos Pinokia!) lub jeśli dotyka swojej szyi. Jeśli więc zadajesz mu prywatne, ważne dla Ciebie pytania, a obserwujesz te zachowania – nie świadczy to o jego szczerości!
  • Prawdziwy uśmiech sprawia, że śmieją się także oczy. Jeśli wokół oczu śmiejącego się mężczyzny zauważasz małe wgłębienia i powstające zmarszczki, to znak, że jego uśmiech jest szczery, a on zainteresowany jest dalszą rozmową z Tobą.
  • Jeśli jecie kolację w restauracji, a on trzyma swoje ręce pod stołem, to znaczy, że jest podenerwowany i ma coś do ukrycia. Postawa otwarta to taka, w której dana osoba trzyma ręce na stole – niczego się nie obawia, jest pewna sytuacji i zainteresowana jej kontynuowaniem.
Kobiety mają ułatwioną sprawę, jeśli chodzi o odczytywanie mowy ciała mężczyzn.
Reklama
Mężczyźni zainteresowani daną kobietą z reguły podchodzą do zdobycia jej w sposób zadaniowy. Nie trudno więc zauważyć kiedy mężczyzna garnie się do Ciebie, szuka z Tobą kontaktu, przelotnie i przypadkowo Cię dotyka, szuka pretekstu aby Cię spotkać – wszystko to oznacza, że jest Tobą prawdziwie zainteresowany.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama