Jak odczytywać mowę ciała u kobiet?

Jak odczytywać mowę ciała u kobiet?

Mowa ciała powiedzieć nam może o człowieku więcej niż jego słowa. Określa i pokazuje to, co ukryte, i czego często powiedzieć nie chcemy lub to, co chcemy ukryć. Najczęściej pokazujemy w ten sposób otoczeniu, całkiem nieświadomie, swoje najskrytsze postawy, lęki i emocje występujące w danej chwili. Szczególnie subtelne kobiety okazują swoje emocje poprzez rozmaite gesty, gdy w ich pobliżu znajduje się przystojny mężczyzna… Poznajmy najważniejsze z postaw kobiecej mowy ciała!
Reklama

Kobieta okazująca swoje zainteresowanie

Kobieta, której spodoba się dany mężczyzna, będzie w jego towarzystwie zachowywała się w charakterystyczny, łatwy do odczytania sposób.
  • Kobiety często zerkają na mężczyzn, którzy im się podobają. W chwili jednak, w której mężczyzna odwzajemni wzrok, kobieta go paru sekundach go odwróci – jakby speszona. Po chwili jednak ponownie może spoglądać na mężczyznę.
  • Kobiety okazujące zainteresowanie danym mężczyzną często pocierają swoją szyję np. bawiąc się wiszącym na szyi wisiorkiem. W ten sposób, nieświadomie, zwracają jego uwagę na biust.
  • Zainteresowanie okazywane jest także poprzez pocieranie i dotykanie swoich włosów, jest to szczególnie widoczne u kobiet długowłosych. Łatwo zauważyć, kiedy kobieta kokieteryjnie bawi się włosami.
  • Flirt kobiety opiera się często także o zwracanie uwagi na usta. Kobieta może bawić się słomką, przegryzać długopis czy ołówek, malować przy mężczyźnie usta. Zaciskać je lub zagryzać uwodzicielsko wargi.

Zainteresowanie rozmową i rozmówcą

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z kobietą czy mężczyzną, przedstawiciele obu płci w podobny sposób okazują swoje zainteresowanie rozmową, swoją ciekawość i chęć dalszego kontynuowania konwersacji.
Reklama
  • Osoby, które naprawdę z chęcią słuchają wywodu drugiej osoby, będą przechylały swoją głowę w prawą stronę. Oznacza to słuchanie z zainteresowaniem.
  • Osoby, które w jakiś sposób chcą „upodobnić” się do rozmówcy, a więc uważają kogoś za osobę mądrą, przewodniczącą w grupie (np. kobieta nieświadomie wybierająca jednego mężczyznę za najsilniejszego i najbardziej ciekawego), będą wykonywać gesty podobne do gestów obserwowanej osoby. Mogą na przykład siadać w ten sam sposób, zakładać nogę na nogę, podobnie układać dłonie, ręce czy odwracać się w tę samą stronę.
  • Kobieta krzyżująca nogi, może utrzymywać je nieruchomo, lub kołysać jedną z nich w kierunku rozmówcy. Jeśli tym rozmówcą jest mężczyzna to najprawdopodobniej oznacza to, że jest ona zainteresowana nie tylko rozmową z nim, ale także nim samym.

Mowa ciała kobiet

Należy pamiętać, że mowa ciała kobiet jest o wiele subtelniejsza od mowy ciała mężczyzn.
Reklama
Panie starają się także zwrócić uwagę swoim makijażem, ubiorem, ogólnie wyglądem – więc tym łatwiej spostrzec mężczyznom, lub innym kobietom, że dana osoba chce wypaść dobrze w naszym towarzystwie i stara się pokazać z jak najlepszej strony.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama