10 sposobów na senność w ciągu dnia

10 sposobów na senność w ciągu dnia

Nadmierna senność w ciągu dnia może być objawem chorobowym. Jeśli jednak występuje od czasu do czasu, to nie mamy się czym martwić. Niektórzy ludzie odczuwają senność nawet przy nagłych zmianach pogody, szczególnie przez zmianę ciśnienia. Istnieje jednak parę domowych sposobów na pozbycie się tego nużącego uczucia. Poznajmy je!
Reklama
1. Kiedy odczuwasz nagłe zmęczenie, przemyj twarz zimną wodą lub weź zimny prysznic. Zimna woda zmotywuje Cię do działania i poprawi krążenie. Na krótki czas zniweluje senność. 2. Wypij filiżankę małej czarnej. Kawa od wieków znana jest, jako dobry sposób na walkę z sennością. Zawarta w niej kofeina (przede wszystkim w kawie czarnej, rozpuszczalna kawa jest o wiele słabsza!) wpływa na funkcjonowanie naszego układu nerwowego. 3. Sięgnij po „energetyka”. W energetykach oprócz kofeiny, umieszcza się również taurynę i inozytol, substancje, które odpowiadają za lepsze funkcjonowanie układu nerwowego. Nie przesadzaj jednak, „energetyki” nie są zdrowe. Należy jednak przyznać, że bywają skuteczne. 4.
Reklama
Puść energiczną, mocną, głośną muzykę. Nie tak głośną jednak, aby zagłuszyć Twoje własne myśli. Zmotywuj się do działania i odpędź zmęczenie! 5. Porozmawiaj z innymi, pośmiej się i wyrzuć z siebie złą energię. Zadzwoń do przyjaciółki lub pogadaj w Internecie. Śmiech sprzyja szybkiemu dotlenieniu, a to niweluje zmęczenie. 6. Wykonaj parę podskoków, pajacyków, skłonów i brzuszków. Poruszaj się przez 10-15 minut. Już tak krótkookresowy wysiłek fizyczny sprawi, że zapomnisz o zmęczeniu. 7. Seks jest, dla nas kobiet, najlepszym sposobem na zmęczenie i senność. Pokonuje ją w piorunująco dobry i szybki sposób! Niestety, na facetów działa wręcz odwrotnie, szybko kładzie ich w objęcia Morfeusza.
Reklama
8. Spróbuj się przewietrzyć. Zrób przeciąg, wywietrz mieszkanie lub idź na krótki spacer. Szczególnie dobre powietrze jest po deszczu, w czasie jesieni i zimy, kiedy nie jest gęste, zlepione i ciepłe. Rześkie powietrze zabija senność. 9. Przyjmuj suplementy diety. Zwłaszcza witaminy z grupy B, cynk i żelazo. Kompleksy życiodajnych witamin znaleźć możesz w każdej aptece, za niewielką cenę. Pamiętaj, aby tabletki spożywać razem z posiłkami lub bezpośrednio po nich. 10. Zjedz posiłek składający się z białek. Według badaczy z Wielkiej Brytanii spożywanie cukru, przekąsek, batoników tylko bardziej nas „męczy”. Za to kanapka z mięsem, czy soczysty, wegetariański i warzywny, hamburger – to jest to !
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama