6 naturalnych sposobów na zwiększenie poziomu dopaminy
Dopamina jest jednym z najbardziej popularnych i potrzebnych nam neuroprzekaźników. Jej popularność wśród ludzi nauki zawdzięcza swoim licznym funkcjom, a w związku z tym, również licznym schorzeniom, na które zapadają osoby o zmniejszonym czy zwiększonym stężeniu dopaminy.
Reklama
W jaki sposób działa dopamina?
Będąc jednym z ważniejszych neuroprzekaźników, dopamina odpowiedzialna jest za wiele niezwykle ważnych funkcji naszego organizmu. Sprzyja prawidłowemu działaniu układu nerwowego – wytwarzana jest właśnie w mózgu. Reguluje emocje, pozwala radzić sobie ze stresem, zachęca do działania, wpływa na poziom lęku. Jest naturalnym prekursorem noradrenaliny, działa pobudzająco na niektóre receptory.Jak zwiększyć w organizmie poziom dopaminy?
Nadmierny poziom dopaminy zazwyczaj związany jest z różnego rodzaju uzależnieniami. Możemy jednak próbować, szczególnie w trudnych momentach życiowych, zwiększyć jej stężenie. Wpłynie to na polepszenie naszego samopoczucia, poprawi nastrój, zwiększy posiadaną energię. 1. Spożywanie kwasów tłuszczowych Omega-3 Spożywanie odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 znacząco wpływa na polepszenie przekazu dopaminy w organizmie.Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Trądzik hormonalny: Nie daj mu się!
Wiesz, że trądzik hormonalny to jedna z najczęstszych form trądziku u dorosłych? Choć zazwyczaj kojarzymy trądzik z okresem dojrzewania, coraz więcej osób po 30. i 40. roku życia zmagają się z tym problemem. Trądzik hormonalny jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, które wpływają na pracę gruczołów łojowych skóry. W tym artykule dowiesz się więcej o przyczynach, objawach i sposobach leczenia trądziku hormonalnego.
Oksytocyna – co to jest i za co odpowiada? Hormon na wywołanie porodu
Oksytocyna jest hormonem, który w organizmie kobiety odpowiada przede wszystkim za regulowanie akcji porodowej, a także i za laktację. Choć mało się o tym mówi, występuje także i w organizmie mężczyzn. Za co odpowiada oksytocyna? Co się dzieje, gdy jest jej w organizmie za mało?
Dopamina – co to jest, za co odpowiada. Objawy niedoboru dopaminy
Dopamina to tak zwany hormon szczęścia. Jest ona związkiem chemicznym, występującym w naszym organizmie naturalnie. Wytwarza się ona w mózgu, a także w rdzeniu kręgowym i pełni naprawdę istotne funkcje w różnych układach organizmu. Jej nadmiar może być groźny tak samo jak niedobór. Jakie mogą być tego objawy? Jak zwiększyć poziom dopaminy?
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl