Idealna pierwsza randka, jak jej nie zepsuć, czego nie robić

Idealna pierwsza randka, jak jej nie zepsuć, czego nie robić

Pierwsza randka jest tą najważniejszą. To właśnie przy pierwszym kontakcie ludzie wytwarzają sobie opinię o nas samych. Tworzą się antypatie i sympatie. Dostrzegamy wszystko, co nam się podoba, co nas zniewala oraz… odpycha. To pierwsze spojrzenie, pierwsze gesty, słowa - mogą zadecydować o tym, czy ktoś będzie chciał kontynuować z nami znajomość. Ale nawet jeśli pierwsze wrażenie nie będzie najlepsze, mamy cały wieczór na nadrobienie strat i przekonanie do siebie mężczyzny.
Przedstawiamy kilka popularnych rad dotyczących zachowania na pierwszej randce!

1. Zachowaj oszczędność słów

Mężczyźni bardzo się irytują kiedy kobieta ciągle "gada". Historie trwają w nieskończoność, a każdy jego komentarz przerywany jest w połowie zdania następnym wtrąceniem kobiety. Słodko nazwać można tę przypadłość "trajkotaniem" i owszem - mamy ją wszystkie. Ale na pierwszej randce pokażmy się z innej strony! Słuchajmy, zamiast mówić.

2. Szybkie okazywanie uczuć

Mężczyźni boją się kobiet, które po paru pierwszych randkach wyznają im miłość. Daj mu na to czas. Poczekaj aż zrobi to pierwszy, w przeciwnym wypadku możesz go tylko speszyć. A już całkowicie niedopuszczalne jest wyznawanie jakichkolwiek uczuć na tej pierwszej, najważniejszej randce.

3. Nie snuj planów na przyszłość

Nawet jeśli znasz mężczyznę, z którym jesteś na randce od dawna - nigdy nie snuj od razu wspólnych planów na przyszłość. Nawet jeśli miałyby one dotyczyć ledwie przyszłego tygodnia. Mężczyznom od razu kojarzy się to z nadmiernymi zobowiązaniami. Wszystkie samce uciekają od zobowiązań, zwłaszcza, jeśli to dopiero pierwsza randka.

4. Poznaj podstawy savoir vivre

Zawsze warto znać podstawy zachowania przy stole, w restauracji, przy mężczyźnie, reagowania na gesty innych osób - w szczególności osoby towarzyszącej. Może się zdarzyć tak, że Twój partner będzie w tym bardzo dobry, żeby nie zrobić sobie złej reklamy również powinnaś poznać podstawowe zasady obycia się w towarzystwie.

5. Ogranicz swoją ciekawość

Na pierwszej randce, chociaż nie wiem jak byłabyś ciekawa, nie wypytuj o jego rodzinne i intymne sprawy. Nawet jeśli poczujecie się już swobodnie i rozmowa wypłynie na różne, mniej skrępowane i ogólne tematy. Bądź dobrą słuchaczką, jeśli sam podejmie jakiś trudny temat, ale nigdy nie każ mu się "spowiadać".

6. Bądź pewna siebie

Na pierwszej randce nie możesz w siebie wątpić. Pomyśl, że jesteś najlepszą dziewczyną na świecie i wszystko się uda. W żadnym wypadku nie narzekaj na siebie, nie wywlekaj swoich kompleksów, nie pokazuj sama siebie w złym świetle. Ogranicz również kokieterię, która miałaby w odpowiedzi uzyskać parę jego komplementów. Bądź niezależna.
Udostępnij artykuł