Tanie OC kobiecego samochodu z dodatkowymi usługami

Tanie OC kobiecego samochodu z dodatkowymi usługami

Stereotypy na temat kobiet za kierownicą nie znajdują dzisiaj żadnego uzasadnienia. Kobiety doskonale radzą sobie z prowadzeniem samochodu. Co więcej, powodują o wiele mniej wypadków samochodowych niż mężczyźni, co potwierdzają policyjne statystyki. Bardzo często kobiety wybierają też mocne samochody – a nie, jak z pewnością twierdzą niektórzy – małe różowe auta z silnikiem 1.4.
Reklama

Ile za ubezpieczenie OC płacą kobiety?

Poszukajmy dzisiaj odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć tanie OC dla kobiecego samochodu, najlepiej z szeregiem usług dodatkowych. Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla kobiet? Niestety, dane wskazują, że kobiety płacą za ubezpieczenie OC nieco więcej niż mężczyźni. Z danych porównywarki ubezpieczeń Porówneo wynika, że średnia cena ubezpieczenia OC w pierwszej połowie 2021 roku wynosiła 563 zł. Kobiety za polisę OC płaciły średnio 574 zł, a mężczyźni – 559 zł. Różnica ta jest niewielka, jednak dane z poprzednich lat wskazują na ten sam trend – ceny OC dla kobiet zawsze są nieco wyższe niż dla mężczyzn. Z czego może to wynikać, skoro statystyki jasno pokazują, że kobiety powodują o wiele mniej wypadków samochodowych niż mężczyźni? Prawdopodobnie towarzystwa ubezpieczeniowe nadal wychodzą z założenia, że kobiety mają nieco mniejsze doświadczenie w prowadzeniu pojazdu niż mężczyźni, a co za tym idzie – radzą sobie za kierownicą gorzej.
Reklama
Na szczęście takie podejście powoli się zmienia. Wystarczy wyjechać na ulicę, aby zauważyć, że połowa kierowców to kobiety. I wcale nie radzą sobie gorzej – wręcz przeciwnie!

Samochód dla kobiety – jak znaleźć najtańsze OC?

Towarzystwa ubezpieczeniowe, wyliczając składkę OC, biorą pod uwagę szereg czynników. Jest to przede wszystkim wiek kierowcy, jego doświadczenie za kierownicą oraz to, czy może pochwalić się bezszkodową jazdą, czy też ma na swoim koncie jakieś stłuczki. Bardzo ważne jest też miejsce zamieszkania – im większe miasto, tym większe ryzyko spowodowania wypadku. Niektóre firmy uwzględniają także wykonywany zawód czy stan cywilny.
Reklama
Dodatkowo pod uwagę brana jest również marka samochodu, jego model, rok produkcji czy pojemność silnia. Osoby, którym zależy na obniżeniu ceny ubezpieczenia, powinny brać pod uwagę to, ile będzie kosztowało OC, już na etapie zakupu auta. Samochody z nieco mniejszym silnikiem, a także wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia (często obowiązkowe w przypadku nowych aut) będą tańsze w ubezpieczeniu. Dotyczy to również samochodów dla kobiet. Nawet jeśli OC będzie odrobinę droższe niż dla mężczyzn, odpowiedni wybór auta z pewnością wpłynie na cenę polisy i pozwoli ją obniżyć.

Najwygodniej skorzystać z kalkulatora OC!

Bez wątpienia najlepszym sposobem na znalezienie najtańszego OC – zarówno w przypadku samochodów dla kobiet, jak i dla mężczyzn – jest skorzystanie z kalkulatora OC.
Reklama
Porównywarka OC pozwala na szybkie porównanie oferty różnych firm ubezpieczeniowych. Wystarczy uzupełnić prosty formularz, podając podstawowe dane na temat kierowcy i pojazdu – i gotowe. Szybki kalkulator OC przygotuje przejrzystą kalkulację, w której znaleźć można ceny polisy w różnych firmach. W ten sposób można szybko sprawdzić, gdzie możliwe będzie wykupienie najtańszego OC. Co ważne, kalkulatory OC oferują szereg usług dodatkowych. Jedna z najbardziej docenianych przez kierowców porównywarek, Porówneo, oferuje swoim klientom darmowe holowanie. Taka usługa jest bardzo przydatna – szczególnie dla osób, które nie mają ubezpieczenia Assistance. A zatem jedno jest pewne – nieważne, czy szukamy OC dla kobiecego auta, czy dla samochodu dla mężczyzny – najwygodniej skorzystać z kalkulatora OC!
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama