W  jaki sposób przesunąć okres?

W jaki sposób przesunąć okres?

Kiedy planujemy wymarzony i długo oczekiwany urlop, tylko jedna rzecz może sprawić, że plany te mogą się pokrzyżować – to miesiączka. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na przesunięcie okresu. Nie musimy się już martwić przyszłym dyskomfortem i niemożnością letnich kąpieli nad morzem, w okresie naszego urlopu. Odejdą również związane z okresem i czasem przed – nieprzyjemne doznania, w postaci zwiększonej wagi, bólów głowy, wahań nastrojów, złego samopoczucia.

Hormonalne tabletki antykoncepcyjne – działanie

Tabletki antykoncepcyjne pomagają w przesunięciu okresu wedle upodobań – nawet o całe tygodnie. Dodatkowo niwelują one dolegliwości związane z menstruacją: między innymi bóle i złe samopoczucie. Pomagają również w leczeniu bolesnych i nieregularnych miesiączek. Tabletki działają hamująco na wytwarzanie hormonów, które odpowiedzialne są za wywoływanie okresu. W ten sposób błona śluzowa nie łuszczy się i nie przerasta – następuje brak owulacji oraz brak krwawienia miesięcznego. Oczywiście, kobiety przyjmujące doustne tabletki hormonalne mają okres. Następuje on jednak „sztucznie” i nie podlega normalnym prawom ciała kobiety. Po odstawieniu tabletek, natychmiastowo organizm zaczyna wysyłać sygnały związane z rozpoczęciem okresu – w ten sposób krwawienie występuje, ale w postaci mniejszej, niebolesnej. Zazwyczaj więc lekarz każe przyjmować tabletki przez 21 dni ciągle, a przez 7 dni zaprzestać przyjmowania. Przerwa ta przewidziana jest właśnie na wystąpienie tego „sztucznego” okresu.

Opóźnienie okresu za pomocą tabletek antykoncepcyjnych

Możemy się łatwo domyślić, że aby opóźnić wystąpienie okresu, wystarczy jedynie nie robić siedmiodniowej przerwy na okres. Tabletki przyjmowane ciągle, bez przerwy, sprawiają, że okres w ogóle nie wystąpi. Dzięki temu możemy przesunąć go wedle własnych upodobań. „Fortel” ten działa w przypadku użycia tabletek jednofazowych oraz plastrów antykoncepcyjnych.

Tabletki dwufazowe i trójfazowe

W przypadku korzystania z tabletek dwu- i trójfazowych przesunięcie okresu nie jest tak łatwe i intuicyjne. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek praktyk, należy najpierw skonsultować się ze swoimi lekarzem ginekologiem. W większości przypadków pomoże on wybrać odpowiednią metodę, lub zwyczajnie zaleci stosowanie tabletek jednofazowych.

Zdrowie i bezpieczeństwo przesuwania okresu

Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości przy stosowaniu tej metody opóźniania okresu. Na ulotkach umieszczonych w opakowaniach z tabletkami antykoncepcyjnymi znajdują się również szczegółowe opisy sposobów opóźniania okresu. Lekarze nie stwierdzili na razie żadnego niebezpieczeństwa wypływającego z tego typu praktyk.
Udostępnij artykuł