trycholog

Trycholog – czym się zajmuje i jakie choroby leczy?

Trycholog jest specjalistą zajmującym się skórą głowy oraz włosami. Dlatego, jeśli masz problemy ze wspomnianymi partiami ciała, to powinnaś udać się właśnie do niego. Jakie choroby leczy trycholog i jak przygotować się do wizyty u tego specjalisty?
Reklama

Czym się zajmuje lekarz trycholog?

Trycholog to specjalista, który zajmuje się skórą głowy, a także włosami oraz chorobami i problemami, które ich dotyczą. Potrafi on ocenić stan skóry głowy, cebulek włosów i samych włosów. Jeżeli łysiejesz, masz łupież czy często podrażnioną skórę głowy, dzięki niemu możesz dowiedzieć się, skąd wynikają Twoje dolegliwości. Dobry trycholog dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu potrafi dobrać indywidualny sposób leczenia, a także może przeprowadzić różnego rodzaju zabiegi na skórę głowy czy włosy. Jeśli masz problemy, związane z obszarami skóry głowy i włosów, ten specjalista pomoże też dobrać Ci właściwe kosmetyki i sposób pielęgnacji.

Trycholog – jakie choroby leczy?

Jak już wiesz, w kręgu zainteresowania trychologa znajduje się wyłącznie skóra głowy, cebulki włosów oraz same włosy. Dziedzina ta nie jest szeroka. Główne problemy, z którymi powinien Ci pomóc ten specjalista to:
  • łuszczyca
  • osłabione i łamliwe włosy
  • wypadanie włosów lub łysienie
  • świąd i podrażniona skóra głowy
  • łojotokowe oraz atopowe zapalenie skóry
  • różne rodzaje łupieżu i o rozmaitym stopniu nasilenia
kobieta dotyka w rękawiczkach czubka głowy blondynki
zdjęcie ilustrujące/Canva

Jak się przygotować do wizyty u trychologa?

Wiele osób, które wybiera się do trychologa, zastanawia się, jak przygotować się do tej wizyty. Okazuje się, że nie wszyscy to wiedzą. Najważniejsze jest to, aby nie myć głowy przez minimum 24 godziny. Istotne jest także, aby nie używać żadnych produktów do stylizacji włosów.
Reklama
Musisz też wiedzieć, że nie warto wybierać się do tego specjalisty tuż po farbowaniu włosów — zwłaszcza na ciemny kolor. Taka farba przez pewien czas z pewnością będzie pokrywać skórę głowy i utrudni postawienie diagnozy. Powinnaś przygotować się też do rozmowy z trychologiem, aby dokładnie opisać problem i wskazać, jak długo trwa. Niektórzy trycholodzy proszą też wcześniej, aby przynieść ze sobą kilka podstawowych badań z krwi, np. te dotyczące tarczycy, a także OB lub CRP oraz poziom żelaza, witaminy D3 i B12 czy cynku.

Ile kosztuje wizyta u trychologa?

Ceny wizyt u trychologa są bardzo różne i zależą od wielu rzeczy. Na przykład liczy się tu miasto, w którym mieszkamy, a także i zakres badań czy rodzaj usług. Rozpiętość cenowa jest całkiem spora. Zaczyna się od 80 złotych, a kończy na 150 złotych.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama