Mikołajki - jak zorganizować świąteczną imprezę w domu? Zobacz!
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Mikołajki - jak zorganizować świąteczną imprezę w domu? Zobacz!

Każda okazja, żeby spotkać bliskich i dobrze się bawić, jest dobra. Jednym z takich momentów są mikołajki, które wypadają na początku grudnia. Tego dnia możesz podarować innym prezenty oraz zorganizować imprezę. To też dobra chwila, żeby zacząć przygotowania do Bożego Narodzenia i Wigilii. Wspólnie z bliskimi możesz udekorować mieszkanie, wyprawić klimatyczną domówkę i rozpocząć świąteczne odliczanie.

Kiedy są mikołajki? Jak je świętować?

Mikołajki wypadają już 06 grudnia. Tradycyjnie ten dzień łączy się z mniejszymi lub większymi upominkami. Jeśli planujesz zorganizować mikołajkową imprezę, pomyśl o jakiś drobnych prezentach-niespodzianka dla gości. Możesz ukryć je w porozwieszanych jako dekoracje świątecznych skarpetach.
Inną opcją jest zorganizowanie kilka dni wcześniej losowania między uczestnikami imprezy (tzw. secret santa albo tajny mikołaj). Każda osoba wyciąga karteczkę z imieniem. Dla wylosowanej osoby musi przynieść prezent w dniu imprezy.
Kolejny element takiego spotkania to odpowiedni strój. Najlepsze będzie jakieś przebranie, na przykład mikołaja albo efa. Oczywiście nie trzeba mieć na sobie płaszcza, brody i wielkiego worka zawieszonego na ramieniu. Wystarczy czerwona czapka albo opaska z rogami renifera, czy elfia spódniczka.

Przyjaciele wymieniają się prezentami w święta. Canva

Coraz bliżej... mikołajki - 6 grudnia przygotuj się na dobrą zabawę

A co masz podać do jedzenia na mikołajkowej domówce? Zamknij oczy i przywołaj smaki, zapachy kojarzące ci się ze świętami. Czekolada, mandarynki, orzechy, grzane wino, cynamon, pierniczki. Oczywiście mogą, a nawet powinny pojawić się też wytrawne przekąski i ciepłe dania, ale dobrze będzie, jeśli znajdujące się na stole jedzenie będzie przywodzić na myśl zimę i Boże Narodzenie.
A muzyka? Z głośników oczywiście muszą popłynąć popularne od lat świąteczne hity. Niech brzęczą dzwoneczki, a każdy gość poczuje się jak w samym sercu świątecznej baśni.
Na koniec zostały dekoracje. Panuje pełna dowolność, ale im więcej, tym lepiej. Światełka porozwieszane dookoła półek, figurki mikołajów i reniferów rozstawione w strategicznych miejscach. Czerwone serwetki, kolorowe elfy. Wszystko, co tylko kojarzy się z mikołajkami.

Dziewczyna w stroju mikołajki trzyma papierową torbę. Canva

Nie musi być idealnie

Pamiętaj, że przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. Impreza uda się, nawet jeśli na stole wyląduje tylko pizza, z głośników poleci rock, a jedyną formą dekoracji będą splątane lampki choinkowe. Liczą się ludzie i wspólnie spędzony czas.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie