Mikołaj w szkole? Zobacz listę 17 prezentów!
Udostępnij Google News
Dziecko

Mikołaj w szkole? Zobacz listę 17 prezentów!

Im bliżej końca roku, tym więcej pojawia się wydatków — nadchodzi Wigilia i Boże Narodzenie. A jeszcze wcześniej, już 06 grudnia — mikołajki. To gorący czas, kiedy wszyscy głowią się nad prezentami i liczą każdy grosz. Upominki rozdaje się często nie tylko w domu, ale też w pracy czy szkole. Chyba najbardziej z prezentów cieszą się dzieci, zarówno te młodsze, jak i starsze. Szkolne mikołajki wyglądają z reguły tak, że każdy uczeń losuje jedną osobę, której daje upominek. Zdarza się też, że dla całej klasy kupowane są takie same prezenty ze wspólnej składki.

Prezenty na mikołajki — sprawdź naszą listę

Dzieci mają sprecyzowane zainteresowania i wymagania (zresztą zupełnie jak dorośli). Wybierając dla nich prezent, warto zastanowić się nad tym, co lubią, czego potrzebują, ale też... co jest aktualnie modne. Młodzi ludzie potrafią bardzo zwracać uwagę na ten aspekt.
Poniżej podajemy 17 propozycji niedrogich, ale praktycznych upominków, które nadadzą się na mikołaja w szkole.

 1. Pojemnik na drugie śniadanie — koniecznie nawiązujący do tego, co jest obecnie na topie. Coś praktycznego, ale pasującego do ucznia.
 2. Piórnik — tu też bardzo ważny jest wzór. Jeśli tylko będzie mieć odpowiedni design, na pewno podbije serce swojego nowego właściciela lub właścicielki.
 3. Długopis — oczywiście nie taki zwykły, musi się czymś wyróżniać i przypominać obdarowanej osobie, skąd go ma.
 4. Słuchawki — przydadzą się starszym dzieciom i młodzieży, na pewno mają już swój ulubiony rodzaj muzyki, który chętnie będą przez nie słuchać.
 5. Etui na telefon — obecnie większość dzieci ma już smartfony, które służą im do porozumiewania się z rodzicami i przyjaciółmi. Na pewno ucieszą się ze specjalnego pokrowca.
 6. Breloczek — koniecznie taki, który nawiązuje do hobby obdarowanego dziecka.
 7. Skarbonka — taki typowy klasyk, ale często najprostsze rozwiązania są najlepsze.
 8. Budzik — ma oczywiście nie tylko służyć do dzwonienia o określonych godzinach, ale ma pełnić też funkcję dekoracyjną.
 9. Poduszka — ale tylko taka, która w jakiś sposób nawiązuje do zainteresowań obdarowanej osoby.
 10. Poppit — Ta zabawka sensoryczna to prawdziwy hit wśród dzieci i młodzieży. Pozwala się zrelaksować, zająć czymś ręce, a jednocześnie ma obłędne kolory.
 11. Flamastry, kredki, farby, zestawy plastyczne — sprawdzą się u młodszych dzieci, albo u osób z artystycznymi zainteresowaniami.
 12. Zestaw małego chemika/ogrodnika/ kucharza itd. — coś, co pozwoli młodemu człowiekowi zagłębić się w swoją dorosłą pasję.
 13. Puzzle — klasyczne rozwiązanie, taki prezent ucieszy wielbicieli układanek.
 14. Gra planszowa bądź karciana — miła odskocznia od konsol i telefonów.
 15. Książka — dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wspólnie kupuje się upominki dla całej klasy. Rzecz jasna nie chodzi o nudny album architektury miejskiej albo atlas parków narodowych, a pozycje, które naprawdę mogą zainteresować młodego człowieka.
 16. Koszulka z nadrukiem — dość bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zna się styl/ gust obdarowywanego dziecka.
 17. Bilet do kina/ na koncert — to raczej prezent dla starszych dzieci czy młodzieży, ale bardzo praktyczny, nie będzie leżeć na półce i się kurzyć.

Dzieci patrzą przez oświetlone okno na padający śnieg. Canva

Prezenty na mikołaja — czasem mniej znaczy więcej

Warto zwrócić uwagę na budżet, który przeznacza się na szkolne prezenty. Nie wszystkie rodziny mają takie same możliwości finansowe i część dzieci może znaleźć się w niezręcznej sytuacji. Dobrym rozwiązaniem, gdy dla kogoś upominek to za duży wydatek — jest zarządzenie prezentów robionych. Wtedy mikołajowy prezent już nie powinien być dużym obciążeniem dla ucznia i jego bliskich.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie