Jak napisać list do Mikołaja? Tutaj znajdziesz wzór takiego listu
Udostępnij Google News
Dziecko

Jak napisać list do Mikołaja? Tutaj znajdziesz wzór takiego listu

Jak najłatwiej dowiedzieć się, co nasze dziecko chciałoby dostać od Świętego Mikołaja, a przy okazji zaszczepić w nim odrobinę magii? Wystarczy poprosić go o to, aby przygotowało list do Mikołaja. Jeśli Twoje dziecko nie potrafi jeszcze pisać, to spokojnie może wszystko po prostu narysować, albo poprosić rodzica o wsparcie przy spisaniu jego marzeń. Jak napisać list do Mikołaja? Spieszymy z pomocą!

List do Świętego Mikołaja – dlaczego jest taki ważny?

Warto zaszczepiać w dziecku magię – od najmłodszych lat. A najłatwiej zrobić to właśnie za sprawą świątecznych obrzędów. Jednym z nich jest na przykład pisanie listów do Świętego Mikołaja.

Tworzenie takiego listu pomaga rodzicom stworzyć listę prezentów na Mikołajki, ale też pobudza wyobraźnię dziecka, które z wypiekami na twarzy spisuje wszystkie swoje największe marzenia i ozdabia taki list najpiękniej jak potrafi.

Pisanie listu do Mikołaja daje rodzicom szansę na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem, bo przecież list to nie wszystko. Dziecko musi też uraczyć Mikołaja pysznymi ciasteczkami i zostawić na parapecie marchewkę dla renifera.

Dodatkowo dzięki temu, że dziecko pisze list do Mikołaja mamy pewność, że jeszcze w niego wierzy. A chyba najgorsze co może zrobić rodzić to sytuacja, w której niszczy u dziecka tę wiarę. Jeśli dziecko chce pisać list do Mikołaja to znaczy, że wciąż możemy w nim tę wiarę w Świętego pielęgnować.

dziecko trzyam list do Mikołaja canva.com

Jak napisać list do Świętego Mikołaja – wzór

Jak każdy list, również i ten do Mikołaja należy rozpocząć radosnym powitaniem. Można tutaj użyć wyrażeń takich jak:

  • Kochany Święty Mikołaju,
  • Witaj Święty Mikołaju,
  • Drogi Święty Mikołaju,
  • Do Świętego Mikołaja.

Oczywiście jeśli tylko masz inne pomysły na taki wstęp, śmiało możesz z nich skorzystać.

W dalszej części warto napisać na przykład:

Mam na imię Ola i mam 6 lat. Pisałam do Ciebie już w tamtym roku, ale nie wiem czy mnie pamiętasz. Przyniosłeś mi wtedy wszystkie moje wymarzone prezenty i byłam bardzo szczęśliwa.

W tym roku mam nowe marzenia i chciałabym Cię prosić o ich spełnienie. Czy mógłbyś przynieść mi…

I tutaj warto wymienić upominki, o jakich marzy dziecko. Następnie należy zakończyć list, na przykład  w taki sposób:

Drogi Święty Mikołaju, wiem, że odwiedzisz dziś mnóstwo dzieci, a Twój brzuszek zdąży w tym czasie mocno zgłodnieć, dlatego zostawiam Ci wraz z tym listem pyszne ciasteczka, które upiekłam z mamą i kubek mleka. Życzę Ci smacznego! Ola.

Nie we wszystkich domach odbywa się to w ten sposób. W niektórych częściach naszego kraju list do Mikołaja po prostu wysyła się pocztą. Wówczas zmieniamy końcówkę listu i przekazujemy serdeczne pozdrowienia. Warto napisać o uściskach dla Pani Mikołajowej i dzielnych reniferów i poprosić o pozdrowienie elfów, które przecież co roku dbają o to, aby dla nikogo nie zabrakło prezentów.

Słowa w takim liście do Mikołaja powinny płynąć prosto z serca. Warto go napisać na zdobnej papeterii, lub ozdobić wraz z dzieckiem kartkę i kopertę.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie