Dobór ubioru dla sylwetki typu gruszka
Udostępnij Google News
Moda

Dobór ubioru dla sylwetki typu gruszka

W świecie mody obowiązują cztery główne typy sylwetki: gruszka, jabłko, klepsydra i kielich. Znane stylistki Trinny i Susanah wymieniają ich nawet dwanaście. My jednak skupimy się na tych podstawowych bowiem świetnie obrazują one styl i dobór właściwych do figury kreacji.

Niniejszy artykuł wyczerpie tematykę sylwetki o typie gruszki. Ta jest jedną z najpopularniejszych w Polsce i na świecie, wśród światowych gwiazd sylwetką tego rodzaju są obdarzone na przykład Rihanna, Jennifer Lopez czy Kate Winslet.

Charakterystyka sylwetki typu gruszka

Sylwetka typu gruszka charakteryzuje się przede wszystkim wąskimi ramionami i małymi piersiami a jej największym walorem jest spore wcięcie w talii. Dół za to jest nieco bardziej obfity – szerokie biodra, masywne uda i duża pupa mogą sprawić, że z doborem jednoczęściowych kompletów może być problem a na pewno z sukienkami, które niejednokrotnie trzeba przerabiać. To właśnie te dolne partie sylwetki sprawiają najwięcej problemów i są najtrudniejsze do ukrycia. Posiadaczki takiej figury muszą nieraz spędzić długie godziny w przymierzalni, by dopasować idealne dla siebie ubranie.

Górne partie ciała

Panie o sylwetce gruszki powinny dbać o optyczne powiększenie górnych partii ciała, dlatego idealne będą bluzki z bufkami lub rękawem 3/4 (te powiększą ramiona), kołnierzami, żabotami i marszczeniami (wizualnie powiększą piersi). Dobrze sprawdzą się również koszule z dekoltem w kształcie litery V oraz bluzki i sukienki wiązane na szyi. W lato sprawdzą się bluzki i topy na ramiączkach. Ze swojej szafy Panie o takim rodzaju figury powinny wyeliminować obcisłe, krótkie bluzki z błyszczących materiałów.
Wybierając bieliznę kobiety o sylwetce typu gruszka powinny zwrócić szczególną uwagę na staniki push-up, które podniosą piersi i wizualnie powiększą je nawet o kilka rozmiarów.

Mankamenty górnej części ciała sprytnie zakryją wszelkiego rodzaju garsonki i żakiety bez kieszeni, warto też zwrócić uwagę, by nie były zbyt krótkie i obcisłe na dole.

Na górne partie ciała idealne będą ubrania o żywych kolorach, lejących fakturach i pasiastych - poziomych wzorach, tak by odwrócić uwagę od tej mniej korzystnej dolnej części ciała.

Dolne partie ciała

Dbając o dobry wygląd dolnych partii ciała nie należy wybierać obcisłych spodni – w szafie nie powinny znaleźć się na pewno spodnie rurki, bryczesy ani 3/4, które skrócą nogi – wykluczone są również spodnie z małymi kieszonkami. Wybierając spodnie należy zwrócić uwagę na te z wysokim stanem, nieco luźniejsze. Należy pamiętać, aby ubrania zakładane na dolne części ciała były bardziej stonowane, w raczej ciemnych kolorach a materiały klasyczne bez zbytniej ekstrawagancji - idealna będzie w tym przypadku bawełna, wełna oraz kaszmir.

Dobry wybór to także spódnica, najlepiej kiedy będzie w kształcie litery A, za kolano a nawet do połowy łydki (w przypadku plisowanych). Jeśli chodzi o sukienki właściwe będą te odcinane w pasie, które wyeksponują wciętą talię i zakryją szerokie biodra, dobrym rozwiązaniem są także sukienki tuby. Nieodpowiednie są natomiast wszelkie zabudowane sukienki i mini.

Nie sprawdzą się w przypadku Pań o sylwetce gruszki także kuse, obcisłe płaszczyki – najlepsze będą te do połowy uda lub dłuższe, przewiązywane w pasie; warto też pamiętać, by nie zakładać kurtek z kołnierzem - stójką, ten bowiem skróci szyję i jeszcze bardziej zwęzi ramiona.

Te nie powinny również nosić butów z cienka szpilką, bo mogą one dodatkowo zaburzyć proporcje ciała, powinny także zrezygnować z butów wiązanych na kostce, gdyż takie optycznie pogrubiają nogi. Zalecane są natomiast buty w szpic i na platformie – wizualnie wydłużą nogi.

Dodatki

Świetnym dodatkiem do stroju będą duże kolczyki i obszerne kolie; doskonale sprawdzą się również szerokie paski (nigdy cienkie ani łańcuszki). Warto zabierać ze sobą także obszerne bransolety, szale, kolorowe apaszki i okulary przeciwsłoneczne, które skutecznie odwrócą uwagę od minusów sylwetki. Aby ją zrównoważyć zalecane są też torebki, szczególnie te noszone na pasku, na wysokości talii.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie