Jakie cechy decydują o atrakcyjności kobiety w oczach mężczyzn?

Jakie cechy decydują o atrakcyjności kobiety w oczach mężczyzn?

Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa – to jedna z dewiz rozpowszechnionych w szerokim świecie przez książkę o tym samym tytule. Z tego też powodu, inne rzeczy podobają się kobietom w samych sobie, a inne ich cechy będą pożądane i atrakcyjne dla mężczyzn. Warto poznać punkt widzenia tej drugiej płci, zwłaszcza, jeśli poszukujemy stałego partnera.
Reklama

1. Bycie dobrą matką

Jak świat szeroki, tak każdy mężczyzna poszukujący kobiety swojego życia, powie jedno: musi ona być dobrą matką dla moich dzieci. Mężczyźni mogą poszukiwać różnych cech w „łowach na jedną noc”, ale jeśli poszukują kobiety na całe życie, to musi ona spełniać ich oczekiwania i marzenia o pełnym i dobrym domu. Powinna być kobietą, która potrafi odnaleźć się w roli matki, kochanki i żony. Każda kobieta powinna także umieć zadbać o dom i potrafić rozpalić „ognisko” domowe, stworzyć atmosferę przytulnego i miłego domu.

2. Młode i wyższe kobiety

Według badania przeprowadzonego przez grupę australijskich naukowców, bardziej pożądane są kobiety młode i wysokie. Jeśli jesteśmy niskie, warto więc zainwestować w buty na obcasach i tzw. „szpilki”. Wyższa kobieta przyciąga większą uwagę mężczyzny.

3. Kolor karnacji

Wbrew pozorom i reklamom solariów, kobiety o jaśniejszej karnacji są dla mężczyzn bardziej atrakcyjne.
Reklama
Nie dajmy się więc modzie „opalającej” i używajmy jedynie takich kremów brązujących i takiej ilości kąpieli słonecznych, jaka jest konieczna.

4. Odpowiedni stosunek talii i wysokości

Mężczyźni lubią kobiety z węższymi taliami. Nie chodzi jednak o zdobycie tzw. „talii osy”. Szerokość naszej talii musi być proporcjonalna do naszej wysokości, tylko wtedy w oczach mężczyzn jesteśmy widziane, jako bardziej atrakcyjne.

5. Symetryczność ciała

To kobiety i mężczyźni mają wspólne – ocenę symetryczności ciała drugiego człowieka. Bardziej podobają nam się osoby, które mają symetryczną figurę i symetryczną twarz. Warto więc używać kosmetyków w ten sposób, aby maskować swoje mankamenty, i stwarzać pozór bardziej symetrycznej twarzy.
Reklama

6. Długonogie piękności

Długie nogi są rzeczą, która działa na mężczyzn, jak czerwona płachta na byka. Wyjaśnić to można ewolucyjnie, długie nogi stanowią o dojrzałości płciowej, więc są bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących partnerki. Krótkie nogi związane są z okresem dziecięcym – według jednej z hipotez, łagodzi to skutki upadków, które dzieci fundują sobie, co najmniej parę razy dziennie.

7. Proporcja talii do bioder

Według badań, najbardziej popularne wśród mężczyzn, są panie o proporcji talii do obwodu bioder (WHR) równej 0,7. Odstępstwa od tej liczby powodują, że kobieta staje się mniej atrakcyjna w oczach potencjalnego faceta. Współczynnik ten nie mówi o „grubości” czy objętości bioder, a więc spełnić go mogą zarówno kobiety bardzo szczupłe, jak i troszkę bardziej puszyste.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama