Czy możliwa jest przyjaźń z byłym partnerem?

Czy możliwa jest przyjaźń z byłym partnerem?

Niektórzy nie wierzą w przyjaźń z „ex”. Inni twierdzą, że to wykonalne i podają za przykład swoje własne byłe związki. Fakt faktem utrzymanie takiej przyjaźni może słono kosztować, zwłaszcza, jeśli układamy sobie obecnie życie z inną osobą. Konflikty wywoływane w związku przez znajomość z byłym partnerem mogą obrócić się w odwieczną „wojnę” domową, i już na zawsze poróżnić nas z naszym obecnym partnerem.
Reklama

Sakramentalne – a może zostaniemy…

…przyjaciółmi. Jeśli w ten sposób kończy się nasz związek, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że utrzymanie przyjaźni będzie rzeczywiście łatwe. Wszystko zależy bowiem od naszych charakterów i emocji, które rozstaniu towarzyszyły. Jeśli emocje te były silne i mocne, to niestety, utrzymanie koleżeństwa nie będzie ani dobrym, ani pozytywnym wyborem. Jeśli w waszym związku często się kłóciliście, jako przyjaciele z pewnością nie zakopiecie wojennego topora. Lepiej wtedy dać sobie spokój albo dać na odczekanie. Najlepiej, jeśli związek kończy się na etapie wypalenia emocjonalnego albo na etapie przyjaźni – wtedy to istnieje największa możliwość tego, że możecie normalnie ze sobą przebywać i rozmawiać – bez zbędnych uczuć.

A jeśli uczucia powrócą? Zazdrość o partnera

Największym problemem przyjaźni w byłych związkach jest możliwość powrotu wszystkich „dobrych” uczuć związanych z miłością. Problem ten jest dość spory, jeśli oboje ułożyliście sobie życie już z kimś innym. Założenie, że możecie wytrwać będąc przyjaciółmi, a nie kochankami, a przy tym mieć przy sobie inną osobę, może być złudne. I nie warte zachodu. Z pewnością osobie, z którą teraz jesteśmy przysporzymy tylko wiele przykrości. Poczuje się ona oszukana. Warto najpierw „załatwić” wszystkie łączące Cię z byłym sprawy. Spalić za sobą wszystkie mosty. A jeśli przyjaźń ma zaistnieć, zaistnieje sama – bez starania się.
Reklama
Staranie się o to pokaże jedynie niewygaszone uczucie, mocne i namiętne. A to przynieść może tylko rozczarowanie.

Przyjaźń po rozstaniu – możliwa czy nie?

Ostatecznie wydaje się, że przyjaźń taka jest możliwa. Ile ludzi, tyle słów i zdań. Niektórzy podają swoje własne historie, jako przykłady – zarówno możliwości takiej przyjaźni, jak i odwrotnie. Wydaje się, że ludzie stają po jednej ze stron barykady – jedni bronią tego rozwiązania, drudzy są mu okropnie przeciwni. Cóż, dużo zależy od naszych własnych, osobistych i intymnych doświadczeń. Jeśli mamy jakiekolwiek „rozterki” związane z przyjaźnią z byłym, lepiej nie otwierać nowego etapu historii tej miłości…
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama