Białe talerze na świątecznym stole przykrytym czarnym obrusem

Jak modnie nakryć stół wigilijny? Inspiracje

Nakrycie wigilijnego stołu to rzecz niemniej ważna od przygotowanych potraw. Starannie dobrane kolory, dobrej jakości naczynia oraz przemyślane dekoracje pomogą stworzyć świąteczny klimat i podkreślą wagę rodzinnego spotkania. Jakie barwy zastawy i dodatków są modne w tym sezonie? Jakich ozdób świątecznych warto użyć? Oto trzy modne pomysły na nakrycie wigilijnego stołu.
Reklama

Wigilijny stół – w zimowej bieli

Śnieg w święta to od jakiegoś czasu rzecz niepewna, ale nie oznacza to, że Wigilia nie może być biała. Nakrycie stołu w różnych odcieniach bieli, z dodatkiem przejrzystego szkła i zielonym akcentem przypadnie do gustu osobom ceniącym subtelną elegancję z nowoczesnym twistem. Podstawą tej aranżacji będzie biały obrus, wykonany z naturalnego lnu lub bawełny. Ustaw na nim naczynia z jasnej kamionki lub porcelany oraz przezroczyste kieliszki. Ważnym elementem jest kolor sztućców – jeśli na przykład posiadasz srebrny komplet, inne dodatki (świeczniki, obrączki na serwetki) powinny również być utrzymane w srebrnym kolorze.
Nakryty białym obrusem stół. na który, stoją białe naczynia i złote dodatki
Shutterstock
Chłodną białą aranżację warto odrobinę ocieplić.
Reklama
Pomoże w tym ułożony na środku stołu zielony stroik z gałązek iglaków lub pędów eukaliptusa przybranych kilkoma szyszkami i jasnymi bombkami. Nie zapomnij o świecach w eleganckich świecznikach – białych, metalowych lub przezroczystych. Jako finalny akcent na stole ułóż serwetki wykonane z podobnego materiału, co obrus.

Modne nakrycie wigilijnego stołu – skandynawskie inspiracje

Styl skandynawski to stonowane kolory, proste kształty i naturalne materiały. Na początek znajdź obrus wykonany z lnu – może być biały, beżowy lub jasnoszary, gładki lub naznaczony malowniczymi zagnieceniami.
Reklama
Jeśli lubisz łagodne kolory, wybierz zastawę kremową, piaskową lub szarobłękitną, ale jeśli chcesz dodać aranżacji odrobinę dramatyzmu, sięgnij po naczynia w kolorze czarnym. Do zastawy dobierz złote lub srebrne sztućce oraz świeczniki – szczególnie stylowo będą prezentować się te wykonane z czarnego metalu, smukłe i wysokie. Na każdym nakryciu połóż złożoną materiałową serwetkę – możesz przewiązać ją ozdobnym sznureczkiem i udekorować gałązką jodły.
Na czarnym talerzu stoi beżowy, a a nim sztućce i serwetka z ozdobiona iglastą gałązką
Pexels
Nad stołem zawieś świąteczny stroik.
Reklama
Może to być bożonarodzeniowy wianek ze świecami, podświetlane gwiazdy lub malownicza gałąź ozdobiona bombkami, papierowymi zawieszkami i szyszkami na wstążkach. W rogu stołu ustaw wazon z gałązkami eukaliptusa, łodygami bawełny albo suchą trawą pampasową.

Aranżacja wigilijnego stołu – kolorowy eklektyzm

Lubisz bawić się kolorami, eksperymentować z dekoracjami, a symetria to nie Twoja bajka? Jeśli tak, ta aranżacja jest właśnie dla Ciebie! Na początek zastanów się, w jakich kolorach chciałabyś nakryć wigilijny stół – wybierz 3, maksymalnie 4. Pamiętaj, że możesz łączyć różne odcienie barw np. błękitny z kobaltem, czy szmaragdowy z oliwkowym. Skorzystaj z kieliszków z kolorowego szkła, z malowanych talerzyków i kryształowych salaterek – śmiało sięgnij po przedmioty vintage znalezione w antykwariacie czy w kredensie babci.
Reklama
Kolorowy może być także obrus – na przykład bordowy, złoty czy zielony – oraz serwetki. Możesz również skorzystać z barwnych bieżników.
Różowy talerzyk stoi na czarnym talerzu na różowym obrusie udekorowanym gałązkami i płatkami śniegu
Canva
Stół udekoruj błyszczącymi świecznikami, figurkami i bombkami. Nie staraj się ustawiać przedmiotów symetrycznie, twórz swobodne, malownicze kompozycje. Na środku połóż wianek świąteczny albo postaw niewysoki wazon z suszonymi roślinami. Jeśli nad Twoim stołem wisi żyrandol, zawieś na nim papierowe bombki i gałązki roślin.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama