5 sposobów na teściową, która za bardzo się wtrąca

5 sposobów na teściową, która za bardzo się wtrąca

Wtrącająca się teściowa to zmora każdego współmałżonka. Szczególnie wścibskie teściowe potrafią być w stosunku do swoich synowych. Mamy bardzo lubią pilnować swoich synów, zwłaszcza jeśli całe życie synowie Ci pozostawiali pod ich opieką.
Reklama
Tutaj rodzi się prawdziwy problem, bo nasz partner, może często specjalnie nie „wtrącać” się w sprawy pomiędzy nami, a swoją mamą, pozostawiając bez oceny i komentarza zachowanie tej drugiej. Oczywiście, chciałybyśmy, żeby nasi mężczyźni stawali po naszej stronie, ale musimy ich zrozumieć – trudno postawić się przeciw własnej matce. Dlatego też lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i ukrócić postępowania wścibskiej „mamusi”!

Jak zmusić teściową do lepszego traktowania?

  • Nie spełniaj jej zachcianek. Nie dawaj sobą manipulować. Ona chciałaby żebyś robiła wszystko pod jej dyktando: gotować masz w ten sposób, a dbać o dzieci w inny. Nie! Pokaż jej wyraźnie, że to Twój dom i ty tutaj ustalasz zasady. Uśmiechnij się i powiedz jej wprost: Będę robić tak, jak mi się podoba, bo to mój dom, a Ty jesteś gościem – czuj się więc jak gość, jeśli jednak Ci się to nie podoba – zawsze możesz opuścić nasze mieszkanie.
  • Bądź stanowcza! Może kobieta raz czy drugi się obrazi, ale czy to koniec świata? Oczywiście, że walka ta nie będzie walką łatwą, a teściowa na plac boju wyciągnie ciężką artylerię w postaci obrażania się, trzaskania drzwiami, płaczu i krzyków. Po paru takich wybuchach złości, zrozumie jednak, że nie ma do czynienia z kimś, kogo może sobie ustawić. W końcu zaakceptuje Twoje warunki – nie opuści swojego syna.
  • Nigdy się nie denerwuj! Nie okazuj gniewu, nie krzycz, nie podnoś głosu. Rób wszystko z uśmiechem na ustach, powoli i stanowczo – do celu. Pokaż jej, że jesteś dorosła emocjonalnie, pokonaj ją jej własną bronią. Ona krzyczy? Ty się uśmiechnij i spokojnie pokaż jej, w jaki sposób się zachowuje, zwłaszcza w cudzym – czyli Twoim – domu. Ośmieszenie w ten sposób działa na każdego człowieka. Również Twój mąż czy narzeczony zauważy wtedy, że problem leży po stronie teściowej, a nie po Twojej stronie. Być może również pomoże w załagodzeniu stosunków między Wami.
  • Szczerze porozmawiaj ze swoim partnerem – spraw by zainteresował się sprawą i konfliktem. Jego udział w nim może skrócić czas „wojny domowej”. Poza tym warto, aby wypowiedział swoje zdanie – dzięki temu będziesz wiedziała na czym stoisz.
  • Kiedy teściowa odwiedza Was za często i bez zapowiedzi, a przy tym zawsze robi jakąś awanturę – jest na to jeden sposób. Za każdym razem, kiedy ona przyjdzie bez zapowiedzi – po prostu powiedz, że musi wyjść, bo jesteś gdzieś umówiona. Wyjdź wtedy nawet na spacer z dzieckiem, ale ją wypraszając. W końcu nauczy się, że warto najpierw zapytać czy zapowiedzieć swoją wizytę. Pokażesz jej także dzięki temu, że to Ty tutaj rządzisz, Ty ustanawiasz reguły – a ona może uczestniczyć w Waszym życiu, tylko, kiedy jej na to pozwolicie.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama