Kolorystyka strojów zgodnie z typem urody

Kolorystyka strojów zgodnie z typem urody

Kobieca uroda dzieli się na cztery podstawowe typy – to wiosna, lato, jesień i zima. Do każdej z nich pasują inne stroje, inna kolorystyka. Poniżej przedstawione zostały wszystkie typy kobiet biorąc pod uwagę właściwy dobór kreacji.

Wiosna:

Pani o tego rodzaju urodzie jest zazwyczaj blondynką, jej cera jest jasna, wręcz szara i przeźroczysta a rysy twarzy delikatne. Kolor oczu jest najczęściej zielony lub niebieski. Wiosny powinny nosić ubrania o ciepłej kolorystyce, najlepsze będą mocne barwy z dodatkiem subtelnego beżu. Idealne kolory, które powinny dominować w szafie Pani Wiosny to błękit, brąz, zieleń a także pomarańcz i czerwień. Ponieważ ten typ jest charakterystyczny dla słowiańskiej urody doskonale pasują do niej nasycone barwy kwiatów i letnich owoców. Idealny będzie styl kowbojski i folkowy – ubrania z haftami i koronkowymi wzorami; dobre będą też motywy kwiatowe. Doskonałą biżuterią będzie ta stworzona ze srebra, platyny czy pereł – ważne by była gładka i delikatna.

Lato:

To kobieta o brązowych włosach, jasnej cerze często skłonnej do rumieńców i delikatnych rysach twarzy. Jej oczy są najczęściej koloru szarego, zielonego a czasem nawet piwnego. Kobieta o tego rodzaju urodzie powinna otaczać się kolorami pastelowymi: pudrowy róż, błękit, wanilia czy różne odcienie szarości to idealne barwy. Z tych bardziej dominujących kolorów Lato powinna wybierać granat oraz morską zieleń, ale odcienie powinny być zawsze przymglone. Świetnie pasującym stylem do kobiet o tym typie urody jest styl safari, hippisowski i gotycki. Dobrze sprawdzi się również angielska surowość ubioru (właściwe wzory to jodełka i kratka). Najlepiej sprawdzi się biżuteria z kości słoniowej, muszelek i drewna.

Jesień:

To typ urody, który charakteryzuje Panie o włosach kasztanowych i rudych, jej cera jest jasna i często pokryta piegami. Oczy hipnotyzują zielenią, są ciemnobrązowe lub złotopiwne. Dla niej najlepsze stroje to te o kolorach ziemi: czerń, brązy i zielenie będą idealne. Ważne, by wszystkie kolory były przytłumione, nigdy nazbyt intensywne, ponieważ już sama uroda kobiety zwraca szczególną uwagę i jest bardzo wyrazista. Kobiety o tym typie urody powinny wybierać również kreacje w kolorach oliwkowych, żółtych i tym zbliżonych to rdzy; dobre będą też wszelkie odcienie pomarańczy i czerwieni. W szafie powinno się znaleźć jak najwięcej koronek i inspiracji gotyckich. Pasować będzie również styl marynarski i militarny. Dobrze kiedy biżuterię stanowią elementy wykonane z bursztynu, korali oraz kości słoniowej.

Zima:

Pani Zima ma ciemnobrązowe lub kruczoczarne włosy a jej cera jest jasna bądź oliwkowa, opalona. Oczy są zazwyczaj koloru brązowego. Kobieta o tym typie urody szczególnie dobrze wygląda w zestawieniach kontrastowych. Doskonałe kolory ubrań, jakie powinny dominować w jej garderobie to czerwień, czerń, ale również fiolet czy odcienie szarości – warto unikać kolorów mdłych, pastelowych. Kobiety o ciemnej i oliwkowej cerze świetnie będą wyglądać z ubraniach wzorzystych, najlepiej tych inspirowanych Afryką czy krajem Indii, równie dobrze pasuje do nich styl chłopięcy w tonacjach kolorów militarnych. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się biżuteria etno lub ze złota.

Dobór stroju do sylwetki

Warto również dobierać stroje o właściwych kolorach biorąc pod uwagę naszą sylwetkę. Tym samym, by ją wyszczuplić zakładajmy ubrania w kolorach czarnych bądź szarych i ciemnobrązowych. Mocne, żywe kolory również odejmą nam kilku centymetrów jednak należy pamiętać, by zakładać je tylko na najszersze partie ciała. Wyszczuplą nas także stroje w pionowe pasy. Jeśli natomiast chcemy optycznie nabrać bardziej krągłych kształtów zakładajmy stroje w tonacjach jasnych – biel idealnie doda nam kilku centymetrów. Jeśli jesteśmy zbyt szczupłe nośmy kontrastowe zestawienia, idealnym będzie jasna bluzka i ciemna spódnica – trzeba jednak pamiętać, że takie zestawienie barw oprócz tego, że poszerza to również skraca. Wizualnie poszerzają również ubrania o wzorach w poziome pasy i groszki. Natalia  
Udostępnij artykuł