Dobór ubrania odpowiednio do okoliczności

Dobór ubrania odpowiednio do okoliczności

Przeważnie strój dobierany jest zgodnie z naszą osobowością. Istnieją jednak sytuacje, w których musimy poskromić nasz temperament czy odwrotnie przełamać barierę wstydu, by ubrać się nieco odważniej. To różne okoliczności, jakie trafiają się nam w życiu wyznaczają etykietę doboru kreacji.

Spotkania towarzyskie

Na spotkania towarzyskie tak naprawdę możemy ubrać się dowolnie; najczęściej otaczamy się ludźmi podobnymi do nas, znajomi mają więc zbliżony styl do naszego. Ograniczeniem może być natomiast miejsce spotkania: wybierając się do klubu możemy pozwolić sobie na nutkę szaleństwa, co więcej jest to nawet wskazane, ale kiedy wybieramy się z nimi na wernisaż warto ubrać się klasycznie. To właśnie miejsca najczęściej wyznaczają ograniczenia odnośnie stroju.

Praca

Do pracy zakładajmy ubrania schludne, raczej nie pokazujmy się tam w dresie do treningów. W biurze obowiązuje unifikacja stroju: mężczyźni najczęściej mile widziani są w garniturze, często pod krawatem lub co najmniej w klasycznych spodniach i koszuli. Kobietom zaleca się noszenie kompletów garniturowych, prostych, niezbyt krótkich spódnic, spodni w kant czy dopasowanych sukienek z niewielkim dekoltem. Górne partie ciała zazwyczaj okrywają schludne żakiety i garsonki, prym wiodą koszule z kołnierzem czy żabotem. W pracy obowiązuje również obuwie eleganckie a zarazem klasyczne. Panie spokojnie mogą ubierać czółenka na niewielkim obcasie a nawet płaskie baleriny. Podobne wymagania wyznaczane są w przypadku rozmowy o pracę. To swojego typu egzamin, podczas którego to właśnie wygląd i pierwsze wrażenie jest decydujące o możliwym zatrudnieniu. Strój klasyczny i elegancki będzie świadczyć o naszym szacunku do przyszłego pracodawcy. Nie od dziś wiadomo, że kobiety mają w tych kwestiach większy wybór: proste spódnice do kolan, garniturowe spodnie, marynarki, żakiety, garsonki, torebki, buty na wysokim obcasie to tylko kilka z propozycji ubioru na rozmowę o pracę. Ważne, by elementy stroju były do siebie właściwie dobrane. Raczej odradza się także kreacji w kolorowych barwach, wybierajmy te stonowane – w tym przypadku niech dominuje raczej czerń, biel, granat lub ewentualnie szarości i beże, to właśnie dress code obowiązujący w branży biznesowej, którego dopełnieniem będzie dyskretny makijaż.

Randka

Zupełnie inaczej sprawa wygląda kiedy wybieramy się na randkę. To jedno z tych wydarzeń przy okazji których możemy pozwolić sobie na nutkę szaleństwa i odwagi. Jeśli chcemy zrobić doskonałe pierwsze wrażenie włóżmy bluzkę z większym dekoltem, spódniczka może być krótsza a spodnie bardziej obcisłe, przydadzą się również buty na wyższym obcasie. Pamiętajmy, by ukrywać mankamenty naszej figury i odpowiednio do niej dobierać stroje – zbyt kusa mini przy nieco szerszych udach może nie być korzystna tak samo jak bluzka z bufkami przy zbyt szerokich ramionach. Strój wybrany na randkę może być kolorowy, ozdabiać go mogą różne dodatki jak hafty, koronki, dżety. Dopełnieniem będzie wieczorowy makijaż, ale trzeba wiedzieć, że kreacja i w tym przypadku musi być dostosowana do miejsca, w które się udajemy.

Bankiety

Wybierając się na bankiet załóżmy jeden z kompletów, jaki zakładamy do codziennej pracy. Ten może być ozdobiony wieczorowymi dodatkami w postaci odważnego naszyjnika, fryzury czy makijażu. To najczęściej dodatki dodają charakteru całej kreacji. Warto wiedzieć, że na bankietach mile widziane są kobiety w spódnicach i sukienkach, lecz niezbyt krótkich. Coraz częściej otrzymując zaproszenie na tego rodzaju wydarzenie jest w nim zawarte jaki strój będzie obowiązywał – to spore ułatwienie, które zapobiega niechcianym wpadkom.

Bale i wesela

Wytworne bale czy wesela to imprezy na których każda kobieta może poczuć się jak prawdziwa królowa. Eleganckie suknie (zazwyczaj długie), strojne materiały i właściwe dodatki idealnie wpasują się w charakter wydarzenia. Trzeba jednak wiedzieć, by w przypadku wesela nie przesadzić ze strojnością. O ile nie obowiązują w tym przypadku ograniczenia odnośnie kolorystyki stroju to nie wypada raczej zakładać kreacji białych i piękniejszych od sukni ślubnej panny młodej, w końcu to na niej główniej ma skupiać się uwaga gości. Pamiętajmy, by zawsze wybierać stroje, które nie będą krępować naszych ruchów, nie będą za małe ani za duże. Ważne, by niezależnie od okoliczności czuć się swobodnie. Natalia
Udostępnij artykuł