Zrozumieć chłopaka/ faceta/ mężczyznę - 5 sposobów

Zrozumieć chłopaka/ faceta/ mężczyznę - 5 sposobów

Mówią, że to kobiety są istotami zagadkowymi, nie do zrozumienia. Mężczyźni zresztą robią sobie z nas takie żarty, że tworzą książki z tytułami „Poradnik, jak zrozumieć kobietę” a w środku umieszczają… wszystkie puste kartki. Być może jesteśmy czasem tajemnicze, a przez to mniej zrozumiałe dla mężczyzn. Ale ich wybory i myśli także są dla nas zagadkowe! Jak zrozumieć faceta i mężczyznę? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy, ale możemy próbować.
Reklama

1. Podręcznika nikt nie napisał

Obsługa faceta może być trudna, ale każda z nas powinna się tego nauczyć. Wcześniej czy później dowiemy się jak to ważne, szczególnie będąc w związku. Oprócz samego zrozumienia mężczyzny, musimy jeszcze poznać tajniki, w jaki sposób z nim postępować, aby ugrać najwięcej. Bardziej więc zrozumienie mężczyzny polega na wejściu w jego myśli i na czystej intuicji, niż czytaniu skomplikowanych poradników. Czyste mieszkanie bez porozrzucanych wszędzie skarpet? Da się to zrobić!

2. Z pomocą przychodzi Internet

Do zrozumienia faceta potrzebne nam będą: połączenie z Internetem, 1x komputer lub tablet, szczypta szczęścia i dwie duże łyżki cierpliwości. Zacznijmy od przeszukiwania sieci pod kątem znalezienia męskiego punktu widzenia: blogów, dzienników i tego typu rzeczy. Jednym z takich znalezisk jest http://meskiepisanie.pl/ - gdzie znajdziemy przemyślenia typowego faceta na otaczający go świat.
Reklama
Poznając męskie pisanie w każdej formie, szczególnie dziennika, znajdziemy ich wspólny punkt myślenia i działania.

3. Nie komplikujmy rzeczy prostych

Mężczyźni twierdzą z reguły, że nie są zbyt skomplikowanymi stworzeniami. Należy im tu przyznać trochę racji. Jeśli facet mówi, że coś jest białe, to z pewnością jest (pomijając ich okropny problem z rozpoznawaniem bardziej skomplikowanych kolorów). Dlatego zawsze bierz dosłownie wszystko, co On mówi. Mężczyźni nie mówią zagadkami, próbują raczej przekazywać swoje myśli bardzo prosto – a przede wszystkim do celu.

4. Działanie, planowanie i atak

Działanie jest dla mężczyzny najważniejsze. Robiąc coś, robi to najczęściej do końca. Jest zadaniowy, skupia się na jednej rzeczy.
Reklama
Nie można wymagać od niego multitaskingu – my kobiety mamy to za to w genach. Sprzątanie mieszkania, gotowanie obiadu, opieka nad dzieckiem, psem, kotem i równoczesna rozmowa przez telefon – to dla nas pestka. Dla mężczyzny? Piekło! Faceci robią jedną rzecz po drugiej, po kolei, dokładnie.

5. Najprościej zapytać

Jakieś działanie Twojego mężczyzny nie jest dla Ciebie zrozumiałe? Zwyczajnie go o to zapytaj, wyperswaduj coś głupiego lub namów do czegoś, co chciałabyś osiągnąć. Dobre argumenty mogą zdziałać cuda. Poza tym, kto pyta, nie błądzi. A i więcej wiedzy ma na przyszłość. Jeśli nie chcesz rozmawiać ze swoim chłopakiem, a potrzeba Ci rady mężczyzny, jego punktu widzenia, spróbuj zapytać swojego dziadka, ojca czy wujka – mężczyznę starszego i doświadczonego „jak to naprawdę z nimi jest”. Powodzenia!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama