koieta robi zdjęcie choinki

Jak przesadzić choinkę do gruntu? Musisz o tym pamiętać!

Wybór choinki na Święta to niełatwa decyzja. W domach, w których są zwierzęta i małe dzieci, zwykle wybiera się sztuczne choinki - dla bezpieczeństwa. Ozdabia się je również plastikowymi bombkami, albo papierowymi łańcuchami. Ale wielbiciele żywych choinek nie wyobrażają sobie świąt bez pachnącej jodły, czy też świerku. Co zrobić, by po Świętach dać takiej choince nowe życie? Jak przesadzić choinkę do gruntu?
Reklama
Co zrobić z choinką po Świętach? Jeśli chcesz, by Twoje świąteczne drzewko przetrwało nie tylko same Święta, ale też dostało tuż po nich nowe życie, to koniecznie wybieraj choinki w doniczkach. Co ważne, niestety nie każdy sprzedawca jest uczciwy i nie od każdego można kupić drzewka z korzeniami, a te bez korzeni nie przyjmą się na nowym miejscu, a być może nawet nie przetrwają Świąt - w zależności od tego o ile wcześniej zostaną kupione. Jeśli natomiast trafisz na uczciwego sprzedawcę i wybierzesz choinkę w doniczce, to tuż po Świętach po prostu przesadź ją do gruntu.
choinka w doniczce
canva.com
Jak przesadzić choinkę do gruntu? Jeśli chcesz, żeby Twoja choinka przyjęła się na nowym miejscu, to wybierz mniejsze drzewko. Choinka do metra wysokości ma mało rozbudowany system korzeniowy i tych korzeni nie trzeba przycinać przed wsadzeniem ich do doniczki.
Reklama
To daje prawie stuprocentową gwarancję na przyjęcie się drzewka w nowym miejscu. Należy jednak pamiętać, że choinki nie powinniśmy przesadzać do gruntu od razu po Świętach. Na początek należy przenieść ją w inne miejsce. Chłodne i z naturalnym światłem. Na przykład na balkon. Choinkę regularnie podlewamy, a gdy odpuszczą pierwsze mrozy - w okolicy marca czy kwietnia, możemy przenieść ją już do ogrodu. Najpierw wykopujemy głęboki dół, który musi mieć średnicę aż o 2 razy większą niż doniczka z drzewkiem. Do środka wsypujemy worek ziemi do iglaków, po czym zalewamy dół obficie wodą. Teraz można wyjąć naszą choinkę z doniczki i sprawdzić, jak mają się jej korzenie. Jeśli coś jest przegniłe lub zniszczone, obrywamy. Wkładamy drzewko w dołek razem z ziemią z doniczki i przykrywamy tą, którą wykopaliśmy - lekko przygniatając. No i w zasadzie to wszystko. Pozostaje trzymać kciuki za powodzenie naszej operacji.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama