Pucharki i szklanki do drinków wypełnione kolorowymi koktajlami

Szklanki i kieliszki. W czym podawać karnawałowe drinki i koktajle?

Imprezy karnawałowe kwitną, a na nich oprócz szampana i wina warto podać też kolorowe drinki. Choć najważniejsza jest zręczność w ich przyrządzaniu, odpowiednie naczynia też się liczą – mogą pomóc w utrzymaniu temperatury napoju, wydobyć jego aromat i stworzyć ciekawy efekt wizualny. Przedstawiamy 8 najważniejszych typów szklanek i kieliszków do serwowania drinków i koktajli.
Reklama

Szklanki do drinków i koktajli

Niektóre szklanki można stosować wymiennie, jednak niektóre drinki wymagają serwowanie w określonym naczyniu. Na karnawałowej imprezie przyda Ci się 5 typów szklanek.

Szklanka Highball (Long)

Wysoka szklanka, czasem o zdobionych ściankach. Służy do przyrządzania drinków na lodzie, o dużej zawartości niealkoholowych składników. Dzięki swojemu kształtowi dobrze utrzymuje temperaturę napoju. Można w niej podać np. Mohito, Gin&Tonic, Long Island Iced Tea.
Szklanka do koktajli o nazwie highball (long)
Canva

Szklanka Collins

Jej nazwa pochodzi od koktajlu Tom Collins serwowanego właśnie w tego typu szkle. Podobna do szklanki Highball (bywają używane zamiennie), jest od niej wyższa i węższa. Ma dość grubą podstawę, która dobrze utrzymuje temperaturę drinków z lodem.
Reklama
Można w niej podawać np. Toma Collinsa czy Mohito.
Szklanka do koktajli o nazwie Collins
Canva

Szklanka Old-Fashioned (Lowball)

Niska szklanka o grubym dnie, służąca do picia prostych drinków podawanych na lodzie. Nazwę zaczerpnęła od popularnego koktajlu Old-fashioned, a obecnie oprócz napojów alkoholowych czasem podaje się w niej również wodę i soki. Możesz serwować w niej np. whisky, koktajl White Russian.
Niska szklanka do drinków typu old-fashioned (lowball)
Canva

Szklanka Hurricane

Wysoka, nieco pękata szklanka w kształcie tulipana wyposażona w małą nóżkę.
Reklama
Pierwotnie podawano w niej koktajl Hurricane, jednak stopniowo zaczęła służyć do picia również innych kolorowych drinków. Można w niej podawać Pina Coladę, Sex on The Beach, Żar Tropików.
Szklanka do koktajli o nazwie Hurricane
Canva

Shot

Mała szklaneczka służąca do podawania kolorowych drinków do wypijania na raz lub likierów. Shoty mogą przybierać różne kształty, jednak ich pojemność nigdy nie przekracza 60 ml. Możesz w nich serwować np. Kamikaze, Wściekłego Psa, Woo Woo.
Dwa naczynia do shotów ozdobione plasterkami ogórka
Canva

Kieliszki do drinków i koktajli

Nalewając kolorowy koktajl do fantazyjnego kieliszka, możesz osiągnąć spektakularny efekt wizualny.
Reklama
Podczas karnawałowej imprezy przydadzą Cię się trzy rodzaje kieliszków.

Kieliszek koktajlowy (Martini)

Kieliszek o charakterystycznym kształcie odwróconego stożka, który pozwala na delektowanie się zapachem napoju. Posiada smukłą nóżkę, za którą należy go trzymać, by koktajl się nie ogrzał od ciepła dłoni. Podaje się w nim przede wszystkim Martini, ale również inne drinki wstrząsane albo schładzane lodem np. Manhattan, Metropolitan, Daiquiri.
Kieliszek koktajlowy służący do podawania drinków typu Martini
Canva

Kieliszek Coupe (czarka, pucharek, szampanówka)

Pierwotnie pucharki były wykorzystywane jako kieliszki do szampana, jednak w miarę upływu czasu uznano je za niepraktyczne.
Reklama
Obecnie podaje się w nich te same koktajle co w kieliszkach Martini – szampanówki lepiej chronią napoje przed rozlaniem.
Szampanówki do koktajli z drinkiem ozdobionym gwiazdką anyżu
Canva

Kieliszek do Margarity

Wywodzi się od kieliszka Coupe, ale ma podwójną czaszę. Jest dość duży i pojemny, a jego fantazyjny kształt uprzyjemnia picie orzeźwiającej Margarity.
Kieliszek do Margerity wypełniony drinkiem i ozdobiony cytryną
Canva
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama