olejek z opuncji

Olejek z opuncji – znasz jego wspaniałe właściwości? To Cię zaskoczy!

Olejek z opuncji ma bardzo dużo pozytywnych właściwości i choć na świecie usłyszano o nim już wieki temu, to w naszym kraju mało kto o nim wie. Być może dlatego, że aby wyprodukować taki olejek trzeba się nieźle natrudzić, a co za tym idzie, jego cena nie należy do najniższych. Mimo to, właściwości olejku z opuncji są tak zróżnicowane i pozytywne, że coraz więcej osób chce z niego korzystać. A Ty.. znasz je wszystkie?
Reklama

Czym jest opuncja figowa?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na naturalną pielęgnację. W związku z tym używamy na co dzień coraz więcej olejków, różnego pochodzenia - na przykład olejku migdałowego. Jednym z nich jest również olejek z opuncji, który choć jest drogi, zyskał już wielu zwolenników. Ale czym tak właściwie jest sama opuncja figowa? To roślina, którą można spotkać w Meksyku. U nas trudno byłoby ją wyhodować zważywszy na raczej niewielkie ilości słońca i zupełnie inny klimat. Sam olejek, pozyskuje się z pestek opuncji figowej, a na litr olejku trzeba przeznaczyć aż tonę nasion – ta ilość robi wrażenie, prawda? Nic więc dziwnego, że olejek z opuncji nie należy do najtańszych.
opuncja figowa
canva.com

Olejek z opuncji – właściwości

Dzięki olejkowi z opuncji możemy zadbać o naszą skórę – zarówna na twarzy, jak i na reszcie ciała.
Reklama
W ramach ciekawostki warto dodać, że o tym olejki krążą wieści, iż niektórzy mówią o nim NATURALNY BOTOKS. Nie trudno zatem się domyślić, że może przynieść dużo dobrego osobom, które mają cerę dojrzałą. Ale jako, że olejek jest w pełni naturalny, to w zasadzie nie ma ograniczeń dotyczących jego stosowania. No i przede wszystkim – nie powinien uczulać. Niezależnie od tego jaką mamy cerę. Czego możemy spodziewać się stosując ten olejek?
  • Ujędrnienia i wygładzenia skóry,
  • Złagodzenia zmian zapalnych,
  • Nawodnienia skóry i szybszego gojenia się ran,
  • Antyoksydacji,
Olejek z opuncji należy wmasować bezpośrednio  w skórę, lub zrobić sobie z niego składnik innych kosmetyków – na przykład balsamu. Olejek ten można wykorzystać również do regularnego olejowania włosów, które uda się dzięki niemu znacznie wzmocnić i będą zdecydowanie bardziej błyszczące.
Reklama
Jeśli chodzi o włosy, to najbezpieczniej jest dodać olejek do ulubionej maski, ale istnieje też możliwości nakładania go bezpośrednio na końcówki włosów. Oczywiście olejek należy zmyć po upływie kilku godzin.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama