Olejek z opuncji – znasz jego wspaniałe właściwości? To Cię zaskoczy!
Udostępnij Google News
Uroda

Olejek z opuncji – znasz jego wspaniałe właściwości? To Cię zaskoczy!

Olejek z opuncji ma bardzo dużo pozytywnych właściwości i choć na świecie usłyszano o nim już wieki temu, to w naszym kraju mało kto o nim wie. Być może dlatego, że aby wyprodukować taki olejek trzeba się nieźle natrudzić, a co za tym idzie, jego cena nie należy do najniższych. Mimo to, właściwości olejku z opuncji są tak zróżnicowane i pozytywne, że coraz więcej osób chce z niego korzystać. A Ty.. znasz je wszystkie?

Czym jest opuncja figowa?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na naturalną pielęgnację. W związku z tym używamy na co dzień coraz więcej olejków, różnego pochodzenia - na przykład olejku migdałowego. Jednym z nich jest również olejek z opuncji, który choć jest drogi, zyskał już wielu zwolenników.

Ale czym tak właściwie jest sama opuncja figowa? To roślina, którą można spotkać w Meksyku. U nas trudno byłoby ją wyhodować zważywszy na raczej niewielkie ilości słońca i zupełnie inny klimat.

Sam olejek, pozyskuje się z pestek opuncji figowej, a na litr olejku trzeba przeznaczyć aż tonę nasion – ta ilość robi wrażenie, prawda? Nic więc dziwnego, że olejek z opuncji nie należy do najtańszych.

opuncja figowa canva.com

Olejek z opuncji – właściwości

Dzięki olejkowi z opuncji możemy zadbać o naszą skórę – zarówna na twarzy, jak i na reszcie ciała. W ramach ciekawostki warto dodać, że o tym olejki krążą wieści, iż niektórzy mówią o nim NATURALNY BOTOKS.

Nie trudno zatem się domyślić, że może przynieść dużo dobrego osobom, które mają cerę dojrzałą. Ale jako, że olejek jest w pełni naturalny, to w zasadzie nie ma ograniczeń dotyczących jego stosowania. No i przede wszystkim – nie powinien uczulać. Niezależnie od tego jaką mamy cerę.

Czego możemy spodziewać się stosując ten olejek?

  • Ujędrnienia i wygładzenia skóry,
  • Złagodzenia zmian zapalnych,
  • Nawodnienia skóry i szybszego gojenia się ran,
  • Antyoksydacji,

Olejek z opuncji należy wmasować bezpośrednio  w skórę, lub zrobić sobie z niego składnik innych kosmetyków – na przykład balsamu.

Olejek ten można wykorzystać również do regularnego olejowania włosów, które uda się dzięki niemu znacznie wzmocnić i będą zdecydowanie bardziej błyszczące. Jeśli chodzi o włosy, to najbezpieczniej jest dodać olejek do ulubionej maski, ale istnieje też możliwości nakładania go bezpośrednio na końcówki włosów. Oczywiście olejek należy zmyć po upływie kilku godzin.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie