Bielizna dla mam karmiących

Bielizna dla mam karmiących

O bieliźnie dla przyszłych mam można wiele przeczytać w pismach czy na stronach internetowych dla rodziców. Znacznie mniej informacji można znaleźć jeśli chodzi o dobór bielizny dla mam karmiących. Zobacz na co warto zwrócić uwagę wybierając bieliznę dla siebie.
Reklama

Majtki

Jeśli chodzi o majtki, to młoda mama ma już całkowitą dowolność w ich doborze. W tej kwestii nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Możesz wybrać zarówno stringi jak i bokserki z dowolnej tkaniny. Najważniejsze, aby podobały Ci się oraz było Ci w nich wygodnie. Warto jedynie zwrócić uwagę na bieliznę noszoną przez pierwsze kilka dni, niekiedy tygodni, po porodzie – podczas gojenia ran po nacięciu krocza czy cesarskim cięciu. Wówczas lekarze zalecają bieliznę luźną i przewiewną, gdyż w takich warunkach rany lepiej się goją.

Stanik

Coraz więcej firm produkujących bieliznę dla kobiet, w swoim asortymencie ma również specjalne modele staników dla młodych mam. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość łatwego dostępu do piersi. Najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są odpinane ramiączka lub miseczki, których część jest odpinana.
Reklama
Wiele mam stawia na tę drugą opcję i uważa ją za znacznie wygodniejszą. Wybierając stanik dla siebie najlepiej spróbować obu rozwiązań i wybrać to, które lepiej się sprawdza. Warto także zwrócić uwagę na to, aby stanik był dobrze dopasowany i podtrzymywał piersi. Musisz pamiętać, że pierś pełna mleka jest znacznie cięższa i potrzebuje dobrego oparcia. Jeśli w sklepie z bielizną znajdującym się nieopodal Twojego domu nie ma staników dla mam karmiących, przejrzyj oferty sklepów internetowych znajdziesz tam na pewno model, który Ci się spodoba.

Bielizna nocna

Wybierając bieliznę musisz także pamiętać o bieliźnie na noc, ponieważ również wtedy trzeba karmić maluszka.
Reklama
Tym samym do spania najlepiej wybrać piżamy i koszule z rozpinanym dekoltem. Dzięki nim wystarczy odpiąć kilka guzików i można spokojnie nakarmić szkraba. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, ponieważ podnoszenie górnej części piżamy czy naciąganie dekoltu koszuli nocnej nie tylko jest niewygodne, ale również niszczy odzież. Wybierając się do sklepu bieliźniarskiego możesz być pewna, że znajdziesz bieliznę dla mam karmiących. Dziś niemal każda ceniąca się firma bieliźniarska posiada w swojej ofercie piękne komplety również dla tej grupy kobiet. Kupując bieliznę dla siebie powinnaś wiedzieć, że powinna być ona nie tylko funkcjonalna ale również ładna. Duży wybór różnorodnych modeli sprawia, że na pewno znajdziesz coś idealnego. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama