Związek z długim stażem – 5 rzeczy które pomogą utrzymać związek w dobrej kondycji

Związek z długim stażem – 5 rzeczy które pomogą utrzymać związek w dobrej kondycji

Początek związku między kobietą i mężczyzną zawsze jest oparty na wzajemnym poznawaniu się i silnych emocjach. Niestety z czasem motylki w brzuchu przestają tak dawać się we znaki i wtedy okazuje się, że utrzymanie związku wcale nie jest takie proste. Jest jednak kilka rzeczy, które sprawiają, że ludzie w związku nawet po wielu latach czują się dobrze.
Reklama

1. Czas

Wspólnie spędzany czas to bardzo istotny element związku. Często zdarza się, że w nawale codziennych spraw brakuje tej chwilki dla siebie i związek powoli zaczyna się psuć. Nie można na to pozwolić. Wprawdzie praca, dom i dzieci są ważne, ale również partner to bardzo wyjątkowa osoba i trzeba dla niego znaleźć czas. Warto zatem codziennie wygospodarować choć chwilę na wspólną rozmowę podczas wieczornego odpoczynku lub przy wspólnym obiedzie.

2. Zainteresowania

Nic tak nie łączy jak wspólne zainteresowania. Dzielone razem pasje są również ważne w związkach damsko-męskich. Wspólne podróżowanie, granie w planszówki czy jazda na rowerze pozwalają spędzić w przyjemny sposób czas i bardzo zbliżają. Jeśli do tej pory nie odkryliście wspólnych zainteresowań to z pewnością warto ich poszukać i cieszyć się nimi.
Reklama

3. Kompromis

Nie ma na świecie idealnie zgodnych par. Tam gdzie jest dwoje ludzi tam również pojawiają się kłótnie i spory. Aby związek był silny, stały i długotrwały trzeba dążyć do mądrych rozwiązań każdego konfliktu. Bardzo ważne jest, aby obie strony potrafiły sobie nawzajem ustępować, a w razie konieczności powiedzieć tak po prostu „Przepraszam”. Jeśli uda nam się posiąść te trudne umiejętności, związek będzie z pewnością spokojniejszy i bardziej stabilny.

4. Pożądanie

Kolejną ważną rzeczą spajającą związki jest pożycie seksualne. Trzeba bardzo uważać, aby zawsze było ono jak najlepsze. Wielu osobom wydaje się, że to młodzi w pierwszych porywach uczuć szukają bliskości erotycznej, a potem żar w związku wygasa.
Reklama
Jak się okazuje wcale nie musi tak być. Wraz z upływem lat partnerzy lepiej się znają i coraz lepiej potrafią do siebie dotrzeć. Niemniej jednak, aby współżycie było satysfakcjonujące, obu stronom musi na tym zależeć. Ucieczki w pracę czy spanie z dziećmi z pewnością nie pomogą w utrzymaniu szczęśliwego związku.

5. Drobne przyjemności

Warto także pamiętać o robieniu sobie różnych drobnych przyjemności, które świadczą o uczuciu do drugiej osoby. Ugotowanie ulubionego dania dla ukochanego czy kupienie bez konkretnego powodu kwiatów ukochanej, wyjście na wspólną kolację czy obiad, to drobiazgi, które potrafią podtrzymać każdy związek. Warto o nich pamiętać, bo dzięki takim niewielkim gestom uczucie przez całe lata nie przemija. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama