9 zasad stosowanych w udanych związakach
Udostępnij Google News
Związki

9 zasad stosowanych w udanych związakach

W każdy, nawet najlepszy związek dwojga szaleńczo zakochanych w sobie ludzi w pewnym momencie może wkraść się monotonia, problemy. Patrzysz na inne pary i zastanawiasz się jak oni to robią, że wciąż po tylu latach są ze sobą tak szczęśliwi? To wcale nie musi być trudne. Przeczytaj naszą listę. Znajdziesz na niej to co najczęściej podawane jest przez tych właśnie ludzi jako recepta na miłość aż po grób.

1. Kompromisy – problemy powinny być rozwiązywane z głową. Oznacza to, że powinniśmy starać się utrzymać nasze emocje na wodzy i wsłuchiwać się również w zdanie partnera. Szczera rozmowa, wyrażanie swoich potrzeb, uczuć i oczekiwań jest najlepszą metodą na wypracowanie kompromisów w spornych kwestiach.

2. Intymność – pożycie w udanych związkach jest bardzo ważnym elementem. Nie należy o nim zapominać i warto aby obie strony jak najczęściej prowokowały zbliżenia. Jeśli do sypialni wkrada się rutyna poszukajcie nowych rozwiązań i zabaw, które wam się spodobają. Wspólne poszukiwania i wprowadzanie nowości z pewnością jeszcze bardziej będzie na was działać.

3. Randki – to, że już długo jesteście ze sobą, macie rodzinę i dzieci nie oznacza wcale, że powinniście cały swój czas spędzać w domowym zaciszu. Wasz związek potrzebuje również czasu „tylko dla siebie”. Jeśli macie dzieci to z całą pewnością nie jest łatwo znaleźć go tak dużo jak na początku znajomości, ale postarajcie się zorganizować dla nich opiekę przynajmniej na jeden wieczór w miesiącu i wybrać się gdzieś razem. Kolacja, kino, a nawet lody w ulubionej cukierni. Czas na rozmowę i bycie ze sobą jest przez te kilka godzin bezcenny. Zadbajcie również o swój wygląd niech to nie będzie zwykłe wyjście z domu jak na co dzień do sklepu. Postarajcie się o to aby w tym wyjątkowym czasie bardzo się sobie podobać tak jak to było na początku.

4. Wspólne zainteresowania – nie chodzi tu oczywiście o to aby wszystko robić razem i we wszystkim się zgadzać. Każde z was pracuje, ma swoich znajomych i swoje zainteresowania. Jednak musi być coś co was łączy co lubicie robić razem. Znajdźcie to i starajcie się oddawać tej czynności regularnie. Może to być oglądanie filmów, chodzenie na basen czy bieganie. Cokolwiek. Pamiętaj, że w udanych związkach musi być coś co łączy partnerów. Jeśli prowadzicie dwa całkowicie odrębne życia i nie macie wspólnych pasji, z czasem może być wam ciężko ze sobą wytrzymać.

5. Czułość – pocałunki, przytulanie czy delikatny, odprężający masaż albo głaskanie bardzo zbliżają. Codzienne okazywanie czułości jest niezwykle istotne w udanym związku. Z tą dziedzina najczęściej problemy mają panowie. Jeśli u Ciebie jest podobnie sama prowokuj całusy lub przytulaj się do partnera.

6. Tolerancja – wiele starszych osób zapytana o to jakim cudem są ze sobą tyle lat i nadal się kochają odpowiada, że sedno tkwi w tolerancji i szacunku. Nauczyli się, że w życiu może być ciężko, że nie ma ludzi idealnych, pozbawionych wad więc akceptują wady i niedociągnięcia osób, w których kiedyś się zakochali. Natomiast na pierwszy plan w momencie gdy myślą o danej osobie wysuwa się to za co kochają.

7. Wsparcie – wielokrotnie usłyszeć można również, że trudne chwile i problemy powinny łączyć a nie dzielić. Czasem jedna z osób zachoruje lub popełni błąd, wówczas potrzebuje silnego wsparcia a nawet opieki. Dawanie sobie wzajemnie takiego poczucia bezpieczeństwa jest elementem tworzącym silny i kochający się związek dwojga ludzi.

8. Przywiązanie – to również istotny element. Jeśli ludzie przeżyli razem wiele lat, znają się bardzo dobrze to trudno im się rozstać. Z kilku powodów. Pierwszym z nich jest lęk przed samotnością, drugim mimo wszystko tęsknota za osobą, która przez duży kawał życia była bliska.

9. Rodzina – po wielu latach łączy ich rodzina i wspólne sprawy, wspomnienia, które przeżywają ze śmiechem i łzami. Chcą być blisko siebie i wspominać tak do ostatnich dni.

Marta

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie