O jakiej porze roku najlepiej zajść w ciążę?
Udostępnij Google News
Zdrowie

O jakiej porze roku najlepiej zajść w ciążę?

Myślisz, że moment, w którym poczniesz dziecko jest bez znaczenia? Nic bardziej mylnego. Dla rozwijającego się w łonie mamy malucha najważniejszy jest okres na samym początku ciąży. Właśnie wtedy najdynamiczniej się rozwija, pojawia się układ nerwowy, mięśnie, układ pokarmowy, mięśnie, serce oraz narządy. Z tego powodu warto aby w momencie gdy zajdziesz w ciąże twój organizm był w możliwie jak najlepszej kondycji. Oczywiście z pewnością zadbasz o siebie – będziesz prowadzić zdrowy tryb życia, prawidłowo się odżywiać. Jednak jak wiadomo każdy z nas znacznie lepiej czuje się latem niż podczas pozostałych pór roku. Dlatego właśnie latem jest najlepszy moment na poczęcie. Dlaczego ?

1. Poziom akceptacji – właśnie latem znacząco wzrasta u każdej kobiety poziom akceptacji własnego ciała. Pokazujemy nogi, dekolt czy ramiona. Częściej malujemy paznokcie czy odwiedzamy fryzjera. Czujemy się i jesteśmy bardziej zadbane przez co bardziej atrakcyjne co sprawia, że rośnie ochota na zbliżenia.

2. Relaks i wypoczynek – nawet osoby, które nie przebywają w wakacyjne miesiące na urlopie widocznie zwalniają w tym czasie tempo życia. Jesteśmy bardziej pozytywnie nastawieni do naszych codziennych obowiązków, a duża ilość światła pochodzącego ze słońca reguluje nasz rytm dobowy i wspomaga produkowanie przez nasz mózg endorfin czyli hormonów szczęścia. W okresie letnim jest w nas zdecydowanie więcej energii oraz optymizmu.

3. Aktywność – piękna letnia pogoda wręcz zachęca do zwiększonej ilości aktywności. Spacerujemy, pływamy, jeździmy na rowerach – wszystko co tylko sprawia nam przyjemność. Sprzyja to naszemu zdrowiu i budowaniu odporności przed okresem jesienno – zimowym. Aktywny wypoczynek sprawia, że spędzamy znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu, co wzmaga dotlenienie naszego organizmu oraz przyspiesza procesy metaboliczne. Jesteśmy sprawniejsze, silniejsze, lżejsze i smuklejsze.

4. Wyjazd urlopowy – w tym pięknym czasie masz mniej spraw na głowie, nie ma konieczności równie częstego podejmowania istotnych decyzji. Jest to czas w którym ładujesz akumulatory na kolejne miesiące. Odpoczywasz i nareszcie możesz się wyspać. Z całą pewnością w tym czasie spędzasz czas w przyjemny dla siebie sposób więc dużo częściej na twojej twarzy pojawia się uśmiech. Jesteś zadowolona, wypoczęta i tryb życia jaki w tym okresie prowadzisz jest znacznie zdrowszy.

5. Lepsza dieta – lato to piękna pora piękna świeżych warzyw oraz owoców. Wspaniale pachną w licznych sklepikach i aż trudno się oprzeć. W tym czasie znacznie chętniej zjesz lekką sałatkę lub owoce, zaś na bok odstawisz wszelkie Fast foody i tłuste potrawy. Dieta taka chroni cię przed rozwojem anemii i wszelkimi niedoborami minerałów i witamin.

6. Zdrowe napoje – do tej grupy zaliczamy wodę mineralną oraz wszelkie świeżo wyciśnięte soki owocowe. Gdy za oknem upał niechętnie wypijamy słodzone, gazowane napoje gdyż nie gaszą wystarczająco dobrze pragnienia. Alkohol również często odstawiamy na bok, co z całą pewnością ma znaczenie w pierwszych miesiącach rozwoju małego człowieka. Pijąc zdrowe napoje wypłukujemy z naszego organizmu wszelkie toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii. Oczyszczamy nasz organizm.

7. Witaminy i minerały – w okresie letnim nasze codzienne menu obfituje w takie składniki. Jedzmy ich jak najwięcej i róbmy przetwory na zimę, gdyż jeśli uda nam się zajść w ciąże to w okresie zimowym będą niezastąpione dla rosnącego brzuszka.

8. Mniej chorujemy – w porze letniej dużo rzadziej chorujemy, przeziębienia pojawiają się sporadycznie, nasz organizm nie jest obciążony koniecznością przyjmowania różnego rodzaju leków w tym antybiotyków. Jesteśmy silniejsi i zdrowsi.

9. Idealny moment narodzin – dzieci poczęte w porze letniej urodzą się najpewniej w kwietniu bądź maju, więc nie będziemy musiały się martwić, że pierwsze spacery z maleństwem mogą wywołać chorobę. Będziemy wychodzić akurat w czasie najpiękniejszej w roku pogody.

Z całą pewnością zajście w ciążę właśnie latem jest pod wieloma względami bardzo korzystne. Przede wszystkim chodzi tu o kondycję organizmu mamy, który przez wiele miesięcy będzie silnie obciążony. Jeśli już na samym początku będzie silny to z czasem będzie równie łatwo dotrwać do końca i rozwiązania. Dziecko również skorzysta na dobrym samopoczuciu i zdrowiu swojej rodzicielki. A dodatkowym bonusem jest piękny okres w roku na spacery po narodzinach.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie