3 pomysły na uniwersalne prezenty pod choinkę
Udostępnij Google News
Dom i ogród

3 pomysły na uniwersalne prezenty pod choinkę

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i po raz kolejny pojawia się problem jaki prezent kupić najbliższym. Jeśli wiemy, o czym marzą, znamy ich zainteresowania oraz potrzeby, to łatwo można dobrać odpowiedni podarek. Znacznie trudniej wybrać coś osobom, które nie mają jasno sprecyzowanych życzeń. Poniżej kilka pomysłów na uniwersalne prezenty pod choinkę.

1. Słodycze

Słodkie paczki są idealnym wyjściem w sytuacji, gdy nie wiemy, co podarować. Słodycze można kupić zarówno dzieciom jak i dorosłym i każdy z pewnością się z nich ucieszy. Ponieważ Boże Narodzenie to bardzo szczególny czas, więc warto wybierać słodycze w świątecznych opakowaniach, które nadadzą całej paczce szczególnego wyglądu.

Warto pamiętać!

Obecnie w sklepach mamy ogromny wybór słodkości, dlatego można wybierać wśród nich i dostosować paczkę do wieku obdarowanego. Dla osób dorosłych idealnie nadają się np. świąteczne bombonierki, natomiast dla najmłodszych słodycze połączone z upominkiem np. jajka niespodzianki.

2.Książki

Drugim niezwykle uniwersalnym prezentem są książki. Można wybrać odpowiedni tytuł właściwie dla każdego. Już kilkumiesięczny malec może otrzymać swoją pierwszą – plastikową książeczkę. Kilkulatki będą zachwycone książeczkami do kolorowania, a młodzież – aktualnymi nowościami. Również dla każdego dorosłego można znaleźć odpowiednią książkę. Osobom lubiącym czytać można podarować książkę z ulubionego gatunku, miłośnikom majsterkowania – poradnik, a osobom ceniącym sobie naukę – encyklopedia tematyczna.

Warto pamiętać!

Książki to bardzo uniwersalny prezent pod choinkę, niemniej jednak należy dokładnie przemyśleć swój wybór. Jeśli chcesz, aby podarowany przez Ciebie tom był chętnie czytany kupując książkę myśl o osobie, dla której ją kupujesz, a nie o tym, czy podoba się ona Tobie.

3. Odzież i dodatki

Również odzież może być dobrym prezentem dla każdego członka rodziny. Najmłodszym dzieciom można kupić ładny kaftanik, spodenki czy sukieneczkę. Jeśli nie wiesz czy wybrany przez Ciebie sweterek czy sukienka spodoba się, możesz kupić neutralny dodatek taki jak kolczyki, bransoletkę czy krawat.

Warto pamiętać!

Wybierając odzież lub dodatki na prezent pod choinkę warto kierować się jedną z dwóch zasad. Jeśli znasz gust obdarowywanego możesz kupić mu upominek spełniający jego wymagania. Jeśli zupełnie nie wiesz co może przypaść do gustu tej osobie to kup prezent z bożonarodzeniowym motywem np. krawat w renifery czy kolczyki w kształcie choinek.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie