4 pomysły  na święta Bożego Narodzenia poza domem
Udostępnij Google News
Dom i ogród

4 pomysły na święta Bożego Narodzenia poza domem

W Polsce Boże Narodzenie to święta rodzinne, obchodzone bardzo tradycyjnie. Zazwyczaj świętowanie wiąże się z długimi i męczącymi przygotowaniami. Samo przygotowanie tradycyjnej wigilii to już spore wyzwanie, a co dopiero zadbanie o to, aby wszyscy byli zadowoleni z posiłków w czasie kolejnych wolnych i świątecznych dni. Choć cenimy sobie tradycję, coraz częściej nie mamy ochoty na kierat związany z przygotowaniem i obsługą świąt. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem okazuje się świąteczny wyjazd.

1. Święta za granicą

Jeśli mamy ochotę na zupełnie nowe przeżycia warto wybrać się za granicę. Święta w Alpach to bardzo ciekawy pomysł. Góry, narty i piękna pogoda to doskonały sposób spędzania wolnego czasu. Niestety, osoby ceniące sobie tradycyjną polską wieczerzę wigilijną raczej jej tutaj nie znajdą, o czym należy pamiętać.

Innym pomysłem jest spędzenie świąt w egzotycznych krajach. Ciepło panujące np. w Egipcie to przyjemna odmiana po zimnych i mroźnych dniach w Polsce. Jednak również tutaj bardzo trudno jest znaleźć tradycyjną wieczerzę wigilijną. Niemniej jednak święta w ciepłych krajach potrafią zaskoczyć i z pewnością będą miłym sposobem na wypoczynek od szarej, polskiej zimy.

2. Święta w górach

Po to, aby móc cieszyć się śniegiem i urokami gór nie trzeba jechać w Alpy. Również w Polsce mamy wspaniałe górskie szczyty. Wprawdzie polska zima bywa kapryśna i nie zawsze podczas świąt jest tyle śniegu, aby móc szusować na nartach, niemniej jednak świąteczny wypad w Tatry czy Bieszczady ma swoje zalety. Przede wszystkim obowiązują tu polskie tradycje, więc w większości hoteli, moteli i pensjonatów można liczyć na tradycyjną kolację wigilijną. W wielu miejscach organizowane są także dodatkowe świąteczne atrakcje takie jak pieczenie prosiaka nad ogniskiem czy kulig.

3. Święta nad morzem

Zima w górach jest niezwykle piękna, jednakże również nad morzem święta mogą być wspaniałe. W hotelach i pensjonatach czekają na chętnych specjalne oferty świąteczne. Zazwyczaj składają się z wigilijnej kolacji, świątecznego śniadania i obiadu oraz zestawu dodatkowych atrakcji. Najczęściej w ofercie pojawiają się odwiedziny Mikołaja, który obdarowuje dzieci, niewielkie upominki świąteczne dla wszystkich, dodatkowe karnety na usługi takie jak basen, masaże czy sauny. Dzięki takim rozrywkom święta stają się niezapomniane.

4. Tradycyjne święta poza domem

Osoby, które cenią sobie tradycyjne święta, a nie mają ochoty na świąteczne przygotowania mogą wybrać się do gospodarstw agroturystycznych na terenie całego kraju. W takich niewielkich gospodarstwach bardzo często panuje domowa atmosfera, a tym samym święta obchodzi się tam tradycyjnie w rodzinnej atmosferze. Świąteczny pobyt jest często także uatrakcyjniany przez gospodarzy. Można spotkać się z organizacją kuligu, pieczeniem prosiaka nad ogniskiem czy różnymi zabawami na świeżym powietrzu.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie