4 sposoby na uniknięcie świątecznej gorączki w sklepach

4 sposoby na uniknięcie świątecznej gorączki w sklepach

Boże Narodzenie to chyba najbardziej lubiane święta w roku. Polacy spędzają je rodzinnie i przygotowując się do nich wydają mnóstwo pieniędzy. Właściciele sklepów doskonale o tym wiedzą i kuszą świątecznymi promocjami już od początku listopada. Wiele osób korzysta z okazji i zakupy rozkłada w czasie, ale większość z nas czeka z tym do ostatniej chwili. Poniżej kilka praktycznych rad, jak zrobić zakupy i równocześnie uniknąć świątecznej gorączki zakupowej.

1. Zaplanuj dokładnie zakupy

Aby uniknąć długich kolejek w sklepie, najlepiej dokładnie zaplanować swoje zakupy. O prezentach najlepiej pomyśleć już na początku miesiąca, dzięki czemu można spokojnie poszukać podarunku idealnego dla każdego członka rodziny. Warto również dokładnie rozplanować zakup żywności. Najlepiej spisz sobie na liście wszystkie produkty, których będziesz potrzebowała podczas świątecznego gotowania i kupuj tylko to, co znajduje się na liście. Pozwoli Ci to na oszczędność czasu – nie trzeba odwiedzać wielokrotnie sklepów, bo czegoś zabrakło, oraz pieniędzy – nie kupisz rzeczy, które są Ci zbędne.

2. Skorzystaj ze sklepów internetowych

Dzisiejszy świat daje możliwość ułatwienia sobie życia dzięki zakupom internetowym. Jeśli nie masz czasu na bieganie po sklepach i poszukiwanie prezentów możesz skorzystać z internetu. Dzięki zakupom w sieci można zaoszczędzić sporo czasu, wybrać dobrej jakości towary, a do tego zaoszczędzić. Decydując się na zakupy internetowe musisz jednak pamiętać, żeby nie robić ich na ostatnią chwilę. Czas przedświąteczny jest bardzo pracowity nie tylko dla pracowników sklepów internetowych, ale również dla poczty i firm kurierskich, stąd też zbyt późno złożone zamówienie może nie być zrealizowane na czas.

3. Żywność kup nieco wcześniej

Większość produktów żywnościowych wykorzystywanych do gotowania potraw świątecznych można kupić nawet dwa – trzy tygodnie przed świętami. Dzięki temu nie będziesz musiała stać w kolejkach w ostatnie dni przed wigilią. Na koniec zostaw sobie tylko, to czego nie można zrobić wcześniej np. kupowanie warzyw, owoców czy świeżych ryb.

4. Na ostatnie zakupy wybieraj mniejsze sklepy

Niestety mimo setek artykułów mówiących jak robić rozsądne przedświąteczne zakupy i tak, większość Polaków trafi do sklepów w ostatnie dni przed świętami. Jeśli już wcześniej zrobiłaś zakupy, to na dokupienie niezbędnych rzeczy wybierz mniej oblegane sklepy. Zakupy w supermarketach kilka dni przed świętami to prawdziwy horror, który, w miarę możliwości, lepiej sobie odpuścić. Agnieszka
Udostępnij artykuł