5 rzeczy które ułatwią ci pielęgnację niemowlaka
Udostępnij Google News
Dziecko

5 rzeczy które ułatwią ci pielęgnację niemowlaka

Malutkim, dopiero co narodzonym dzieckiem zajmujesz się całą dobę. Faktem jest, że takie maleństwo przez dużą część doby oddaje się jednemu ze swoich ulubionych zajęć czyli spaniu, ale prawda jest taka, że musisz być czujna na każde zawołanie lub sygnał przez 24 godziny na dobę. Jednak nocne wstawanie bywa ciężkie jedynie na początku, gdyż sama jesteś wyczerpana porodem. Z czasem twój organizm się przyzwyczaja, a dziecko coraz częściej przesypia noce i już jest łatwiej.

Istnieją sposoby, które pomogą ci ułatwić sobie wszystkie zadania pielęgnacyjne jakie musisz wykonywać przy swoim malcu. Jakie? Oto nasza lista porad.

1. Robienie notatek

Zanotuj sobie zalecenia lekarza, żeby o niczym nie zapomnieć. Co i o której godzinie, będzie ci łatwiej się odnaleźć. Jeśli karmisz piersią a u twojego malucha występują silne kolki koniecznie dokładnie notuj wszystko co jesz. Wówczas znacznie szybciej i łatwiej znajdziesz i wyeliminujesz przyczynę brzuszkowych problemów.

2. Kosmetyki wielozadaniowe

Kosmetyków zalecanych w pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcia jest cała masa. Pamiętaj, że będziesz zmęczona po porodzie a nie chcesz przecież niczego pomylić. Wybieraj kosmetyki, które mogą jednocześnie spełnić różne funkcje. Przykład? Wybierz płyn, który można stosować zarówno do mycia ciała jak i włosków malucha, zaś krem którym posmarujesz i ciałko i buźkę. Zmniejszenie i zminimalizowanie ilości butelek, buteleczek i tubek znacznie ułatwi ci organizację i uchroni przed popełnianiem błędów.

3. Zachowanie porządku

Butelka, smoczek czy pampersy. Wszystko powinno mieć swoje stałe miejsce, na którym zawsze wyląduje gdy zakończysz używanie danej rzeczy. Później zaoszczędzisz dużo czasu gdy będzie ci coś potrzebne, bo nie będziesz szukać po omacku tylko sięgniesz w pewne miejsce.

4. Organizacja przestrzeni

Zaplanuj miejsce przeznaczone do przewijania malucha, w którym wykonanie wszelkich czynności przyjdzie ci z łatwością. Zorganizuj przewijak, na którym maluch będzie stabilnie leżał, a dookoła rozplanuj wszelkie niezbędne elementy, tak aby pozostały w zasięgu ręki.

5. „łatwe” ubranka

Niektóre ciuszki dla niemowlaków wyglądają pięknie ale stwarzają całe mnóstwo problemów gdy przychodzi do ich włożenia na malca. Wybieraj takie ciuszki, które bez problemu założysz swojemu małemu dziecku i jednocześnie będzie łatwo rozpiąć je w celu wymiany pieluszki bez przebierania. Świetne są rozpinane w kroku body z dużymi otworami na główki czy rozpinane w kroku pajacyki.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie